| Live.Laugh.Love a întrebat:

Hey! Voi ce farse la telefon ati facut? Cele mai haioase primesc funda + cele mai multe happy p. s: vreau sa rad laughing)

21 răspunsuri:
| DeeDee28 a răspuns:

Eu sunam cu numar ascuns la unele persoane care le cunosteam si ziceam:
"-alo, nelu?"
bineinteles ca raspunsul era ca nu e nelu...atunci intrebam unde e nelu, si bineinteles ca acea persoana nu stia, si o faceam pe suparata ca nu vrea sa imi spuna unde e nelu si ca eu vreau neaparat sa vb cu el...si tot asa insistam sa vb cu nelu

| Derye a răspuns:

De obicei, la mini petreceri, sau la plictiseala sunam numere la intamplare, si cea mai uzuala gluma e cea cu numele gresit, gen:

- Alo, ion?
- Nu

apoi sunam iar

-Alo, ion?
-Nu, domne, nu...
si radem putin, in limita bunului simt.

Dar o data, sunam noi:

- Alo, ion?
- Da, eu sunt rolling on the floor

| Psihiatra a răspuns:

Pe mine ma tot suna unul de ma dispera, si ma suna si-n timpul shcolii sa-mi zica "ce faci, vii cu mine in oras" si chestii de astea(el era din Bucurestisi eu sunt dintr-un oras de langa Cluj; Si odata m-a sunat si eram la ora de bio si m-am enervat si i l-am dat pe dirigul la tel(dirigu` e prof de bio); dirigu` nu zicea nimic si ala tot zicea acolo ca sa ne combinam si tot felul. DA` zice dirigu`:ce tot zici acolo ma?! Ca nu pricep nimic! rolling on the floor

| LittleandLiars a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=d8zr3MB7fGQ un a video

Daca stiam ca este femeie ii spunea ca a intarziat la coafor.si femeia aia se speria ec eu nu nu nici un caz eu nu7 am fost de prea multe ori la coafor.

"-Alo, familia bors?
-Nu.
-Ma scuzati am gresit oala."

Sau daca stiam ca genul lui de muzica iti zic una

Era un skater si logic ascult rock
Asa ca ne-am gandit sa ii facem o farsa
"-Alo!
-Da?
-Vreau sa va anunt ca la Saala Polivalenta in orasul X vine :Vali Vijelie, Florin Salam si Nicolae Guta asa ca felicitari ati castigat un bilet la acel concert :))."

Mama ceau mai ras aia de la monument de el;))

Sau ii spuneam ca a castigat la SuperBingoMetrpolis;)):))=))

Ce mai radeam cu colegii de muream

Bye>:D<

| Elle2117 a răspuns:

Am facut farse la telefon dar am primit o farsa ca zic asa.Ma suna unu si zice(farsa normal): "Alo executati puturi?" la care eu: "Nu puiule, ai nimerit la linia fierbinte!"laughing. iti dai seama ca ala a ramas blocat si a inchislaughing

| DyKey a răspuns:

Am.sunat:il.chema.nenea.gigi.ii.spuneam.si.ne.bateam.
joc.de.el.da.el.radea.cu.noi.era.de.treaba.rau.o.fraza.
de.a.lui:minte.de.politist.si.scula.de.ciobanlaughing

| emima a răspuns:

Cand ma enerveaza cineva IL intreb ma styy jocul ala? si el raspunde care joc?>pai jocul asta si ii inkid tel in naslaughing

| LovelyBitch a răspuns:

Lla noi un baiat a sunat la un nr. format din intamplare si spuse"Alo, familia Muratura? omul zicea ca nu este acea familiesi noi ziceam :Imi pare rau, atunci am gresit borcanul laughing

| LuS[z] a răspuns:

AAAAAAA pai sa vezi ca am sunat o persoana care ma cam enervase cam foarte mult...si am sunat cu ascuns si i-am pus o melodie de a celor de la Parazitii. laughing iti dai seama rolling on the floor

| DracusorImpielitat a răspuns:

Cand eram la tara verisorii mei au facut o farsa e milioane unui prost, pe care il cheam claudiu, dar ii zicem plesca. plesca e indragostit de varmea, roxana, iar verisorii mei lau pacalit ca e la tara, iar o alta verisoara, narcisa, sa dar drept roxana la telefon si cu unu din veri, ionutz, vb la celalt capat al firului (nu era pe fix ). narcisa zicea ca ionutz arunca cu cutitul dupa ea si ca voia sa o omoare si plesca zicea ca ca il calca pe ionutz cu motoreta, dar nu avea curaj. apoi narcisa spunea ca o dezbraga, o violeaza, plesca spunea ca vn si o salveaza, dar ea zicea ca nu, ca ii place. apoi ea zicea ca ii face masaj, si dupa a iesit ionutz si i-a zis lu' claudiu : "ce ma, ma calci cu motoreta ", apoi a intrat.
si asta a fost farsa care face de ras cele cu familia gaina, si cu frigiderul alergator.
P.S. : daca vrei sa iti bati joc de o proasta, sun-o pe nr asta 0748628707.

| resp3ct a răspuns:

Cati ani ai?
Sa stii ca nu e placut sa sune un mucos si sa te ia la misto.

| dsada a răspuns:

Sunam cu nr asc la ce numar venea si era o voce de batrana si zis:alo! ea:alo, u esti chiorghe? eu: da draga eu is ea:vai da cand vi acasa mai magarule ca stai la costel de ieri eu:lasa ca mai stau la o bere ea:vai vai, te rog mai ghiorghe hai acasa eu: da dc vrei sa vin? ea: pai eu stiu poate ...sa facem ceva cum facem cand eram tineri? eu: cam ce! ea:pai dragoste laughing eu: tu u crezi ca mai pot ca sti ca ma doare soldu si scula mea e cam flescaita ea: lasa ca nare nimic ca vreau sa mai am acea senzatie daca o mai amlaughing eu: uu babo ai luat teapa, si am inceput sa rad cu prietena mea si ne-a zis copi neobrazati laughingrolling on the floor

| gogusamsung a răspuns:

Când eram de vârsta ta îmi trimiteam singur SMS-uri în care îmi spuneam că sunt jenant și că trebuie să merg la culcare. Mă distram maxim

| fifilini a răspuns:

Pai am mult
1.am sunat la un nr oarecare si am intrebat familia calu ooo scuzati am gresit grajdul
2.eram mai multi pe strada si sunam la un nr la intamplare si ne bateam joc de aia; si multe altele

| alex1902 a răspuns (pentru fifilini):

Ma suna unu si zice :alo eu zic da el zice s.c.a grup cu ce va pot ajuta eu zic cu curatenia daca vreti b-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar azi am primit un e-mail de la o colega de serviciu:

Salut,
Ma tot suna unul, nu stiu de unde a luat numarul meu.
Cred ca este dement sau ceva, nu stiu unde sa-i fac reclamatie, asa ca imi permit sa procedez ca Mircea Badea: am sa-i public numarul in speranta ca intr-o saptamana si-l va schimba. ha ha
telefonul dementului e: 0763. 572. 071.
Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut o farsa la telefon
am sunat la un numar intamplator si l-am itrebat daca vrea sa si-o traga cu mine

| PreaFericitu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=7bAjvDcTRMA cea mai tare farsa la telefon =))):)) (fundita?)

| love_3252 a răspuns:

Daca raspundeti la telefon in urmatoarele 24 de ore cel care va suna va fi electrocutat! apoi sun inapoi bzzzzzzzzzz aaaaaaaaaa

| Alexandroaie_Andrei_1989 a răspuns:

La mine cam asa snua o farsa :
-Buna ziua! Familia Ionescu?
-Nu este o greseala!
dupa 5minute:
Sunam si spuneam -Familia Ionescu de ce mati cautat laughing

sau

-Buna ziua! Agent... Imi pare rau sa va anunta dar sotia dumneavoastra a murit intr-un acident varugam prezentativa la spital!

| Ale_5542 a răspuns:

Eu m-am uitat mai de mult in cartea de telefoane si am gasit familia buca.Am sunat si mi-a raspuns sotia
Eu : alo doamne buca?
Ea: Da
Eu big grinomnu buca'i acasa?
Ea: nu da' de ce?
Eu vroiam sa stiu daca tot curu e acasa