| Curious2 a întrebat:

"Iată dialogul între demnitari:

Ionel Floroiu (PSD): Alo!
Daniel Suciu (președintele de ședință, PSD): Te auzim.
Ionel Floroiu: Bună ziua, da, spuneți!
Daniel Suciu: Eu spun, dar dumneavoastră trebuie să spuneți cum votați la proiect și la amendament.
Ionel Floroiu: Dar nu mi-ați spus cu cine sunt în direct acum.
Daniel Suciu: Cu Camera Deputaților, Nelu.
Ionel Floroiu: Te-am recunoscut după voce, habar nu am, am dormit, nu știu ce s-a întâmplat între timp, acum m-am trezit.
Daniel Suciu: Nelu, o să revenim puțin mai târziu.
Ionel Floroiu: Da, să mă uit și și eu și reveniți puțin mai târziu.

Despre Ionel Floroiu trebuie să mai știi că pe vremea lui Ceaușescu a fost ofițer de miliție. Acum e deputat PSD, un curs normal al vieții. "

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Caragiale era copil in comparatie cu astia.