| raMLesS a întrebat:

Daca imi tund golden retrieverul ca pe un leu, acesta va primi mai mult respect din partea celorlalti caini?

10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Realizezi ca ceilalti caini nu stiu ce este acela un leu?

Animalele se ghideaza in general dupa miros, statura, etc, nu dupa documentarele pe care le vad pe National Geographic.

| raMLesS explică (pentru johnnny123):

Cum adica nu stiu? Daca are coama si e galben, a ce o sa creada ei ca arata? Iti dai seama ca a leu.
"Animalele se ghideaza in general dupa miros, statura, etc" Da, si se ghideaza si dupa vaz, deci daca il vede ca arata a leu ar trebui sa ii ofere mai mult respect.

| johnnny123 a răspuns (pentru raMLesS):

Cred ca tu-ti iei "informatiile" despre lume din desene animate.

Tu chiar nu intelegi diferenta dintre creierul unui om si creierul unui caine? Crezi ca un caine gandeste ca un om, doar ca are patru picioare si blana?

De unde ar putea sa stie un caine ce este acela un leu, un animal care traieste pe alt continent si cu care nu a avut niciodata un contact direct? Crezi ca un caine citeste atlase zoologice sau se uita la documentare?

Crezi ca daca-i pui unui caine o palarie de pirat ceilalti caini vor crede ca e un pirat?

| raMLesS explică (pentru johnnny123):

"De unde ar putea sa stie un caine ce este acela un leu, un animal care traieste pe alt continent" da omu de unde stie daca nu a avut niciodata contact?
Cum sa creada altceva, daca cainele respectiv arata ca un leu? Unde e logica?
"Crezi ca daca-i pui unui caine o palarie de pirat ceilalti caini vor crede ca e un pirat?" Daca ii pui si un petic la ochi, da, o sa creada ca e pirat (om chiar).

| johnnny123 a răspuns (pentru raMLesS):

Sper din tot sufletul ca ai incercat sa faci o gluma care nu ti-a prea iesit. Altfel este grav.

| raMLesS explică (pentru johnnny123):

Mai grav e ca tu nu ai abilitatea de a recunoaste sarcasmul, mai ales ca esti la categoria specifica.

| johnnny123 a răspuns (pentru raMLesS):

Sau poate ca ai postat de-a lungul timpului intrebari atat de tembele incat nimeni nu mai stie cand esti "sarcastic" si cand nu.

| NonZarek a răspuns:

E amuzanta ideea ta, dar ceilalți câini nu vor crede ca este leu. Câinii nu sunt oameni, nu pot gândii ca și ei și din aceasta cauza, nu pot avea acces la internet și nici nu pot sa se documenteze ca să vadă cum arata un leu. 98% din câinii de pe strada, nu au văzut un leu în viata reala, nici pe internet la stăpânul lor sa zicem, nu au văzut. Deci cam are dreptate persoana care a răspuns înaintea mea, nu au de unde ști cum arata un leu dacă ei trăiesc în România, ci nu în Africa.

Omul in schimb da, ar putea crede (dacă nu e prea inteligent) ca este un leu, având în vedere faptul ca își petrece majoritatea timpului pe internet, îți dai seama ca a văzut cum arata un leu.

| raMLesS explică (pentru NonZarek):

Multumesc de raspuns, la ce categorie suntem?

| al0o0o0 a răspuns:

Te face sclavul lui