| CiufulitaSaSaturatDeMuste a întrebat:

Imi puteti povesti intamplari de groaza (REALE) la care ati luat parte?

Răspuns Câştigător
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Eu nu am luat parte la niciuna,in schimb matusa mea a luat:

Poi era intr-o seara cand eram la bunici si eu cu verisoara mea dormeam intr-o camera,iar matusa cu unchiul meu erau in alta camera,stateau in pat,cu lumina stansa si povesteau.Dintr-odata s-a deschis usa si a intrat cineva in camera,(nu puteau sa isi dea seama cine e pentru ca nu se vedea nimic numai o forma a unei persoane).Nu au zis nimic si "persoana" aia a venit si s-a pus pe pat in fund (era ceva sau cineva pentru ca patul s-a lasat in jos, cum se lasa cand se pune cineva pe el)Unchiul meu a crezut ca sunt eu si a intrebat "Szily tu esti?".Nu zicea nimic.A mai intrebat odata "Szily tu esti?".Tot nimic.Apoi a incercat sa se ridice in fund si cand s-a ridicat usa s-a deschis dintr-odata si "persoana" aceea a disparut. apoi usa s-a inchis incet. Unchiul meu a venit repede la noi in camera, dar noi dormeam bustean.Si apoi s-au culcat la loc.

-Matusa mea sta la bloc la etajul 1. Iar vizavi este un alt bloc in care sta mama sa.Cateodata seara daca mama sa facea ceva bun i aducea si ei si baiatului ei.Intr-o seara matusa mea a auzit pe cineva strigand de jos "Mariana".A deschis geamul si jos se vedea tot asa,ca un fel de umbra, adica se vedea ca era o persoana dar era prea intuneric ca sa-si dea seama cine era si a crezut ca e mama ei si i-a spus "mama hai sus ca te astept".Apoi a plecat a usa si s-a uitat pe vizor si astepta sa urce, dar nu venea nimeni.S-a dus din nou la geam si "aia" era inca acolo si tot striga "Mariana".Se vedea ca si cand era cineva acolo dar cand trecea o masina cu farurile aprinse nu se vedea nimic. disparea.iar dupa ce trecea masina. aparea la loc si iar striga.Matusa mea a inceput sa planga.Nu stia ce sa faca.Cand a venit sotul ei acasa i-a povestit tot iar el a incercat sa o calmeze.S-au pus in pat si se uitau la tv.Iar dintr-odata matusa mea iar auzea cum striga "Mariana" si il intreba pe sotul ei "auzi?" "-ce?" "cineva ma tot striga"."-eu nu aud nimic"."-asculta cu atentie".*a dat televizorul mai incet si incerca sa asculte sa vada cu tot auzea matusamea* "draga nu aud nimic". doar ea auzea si a tinut-o tot asa vreo trei saptamani in care nu putea dormi.Si-a sfintit casa.A pus usturoi la geam.Isi punea rozarul la gatsi pana la urma a scapat.Nu mai auzea nimic.

-Unchiul meu, cand era tanar, avea alta sotie.O chema Ana.Intr-o seara cand a venit de la lucru, statea in bucatarie si fuma o tigara. Dintr-odata *thinking cum sa-ti explic thinking* coltil din fata a bucatarei nujj cum s-a ridicat in sus iar de afara se vedea un pitic care venea din ce in ce mai aproape pe masura ce se apropia i apareau coarne,urechile i se faceau mari si rosii, pielea i se facea tot mai rosie, in mana i-a aparut o dinaia.ca o furca laughing.*nu mai stiu cum se numeste*.S-a apropiat de unchiul meu *el era atat de speriat incat a incremenit* si i-a zis "-in 3 zile Ana va muri" *unchiul meu nu a spus nimic*.apoi piticul acela a plecat si pe masura ce se indeparta de unchiul meu i disparea furca *laughingrolling on the floor*, si coarnele si arata din nou ca un pitic, nu ca un dracusor.Iar dupa ce a iesit peretele a aparut la loc *nujj cum sa explic. sper ca intelegi*.Si asa a fost. Dupa 3 zile Ana a murit. Unchiului meu nu i venea sa creada.Seara pe la 12 fantoma Anei bantuia orasul.adica. aparea ca o fantoma, parca era ea doar ca statea la juma` de metru de sol si stralucea.Iar cand trecea pe langa case geamurile se deschideau si se inchideau, la fel si usile.si unele lucruri zburau pe acolo ca si cand ar fi fost aruncate cand trecea "ea" pe acolo.Intr-o seara unchiul meu a iesit pe la 12 noaptea afara * nu stiu dc* si s-a uitat din intamplare pe casa si a vazut-o.A inceput sa strige "Ana.tu esti?" dar nu zicea nimic. Apoi a disparut.Mai erau unii oameni care au vazut-o si nu stiau ce sa faca.Ei credeau ca e aici ca sa le bantuie orasul.Intr-o zi mai multi oameni si unchiul meu s-au dus la o ghicitoare de acolo din oras.Ea le-a spus ca daca vor sa o opreasca trebuie sa mearga in cimitir la miezul noptii, sa o dezgroape si sa i bage un tarus in piept.In acea seara la miezul noptii unchiul meu si cu cativa oameni au plecat in cimitir.Cand au ajuns la mormantul Anei au vazut un sarpe care se tara pe acolo si a inrat in pamant exact in locul unde era mormantul ei.Au dezgropat-o si cand au deschis sicriul.Ana era acolo, dar nu cum au pus-o ei cand au ingropat-o ci era cu fata i jos.Au intors-o si i-au infipt tarusul in inima. Apoi totul a revenit la normal.cam atat imi amintesc. Daca imi mai vine vreo amintire in minte te anunt. Sper ca ti-am fost de ajutor. :*:*

27 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Am intrat in baie dupa bunicu' aka Tati gaura-n ciorap.
Voi ramane cu sechele pe viata...

de asemenea, http://www.killerjo.net/

| BUDOKAI a răspuns (pentru giuly):

Ce pl mea ai zis acolo bunicu aka gura-n ciorap? ce sens are asta?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Am vazut-o pe soacra-mea dezbracata

| Pisicuța a răspuns:

Daca iti spun lesini...Dar totusi da-mi id-ul tau pe privat si iti povestesc daca vrei.

| BastetReloaded a răspuns:

Nu

| αndï a răspuns:

Da. atunci cand am intrat peste bunicamea in baie
a fost GROAAAZNIC

| PiluLă a răspuns:

Ce bine că nu mi-o mers linkul lu @giuly laughing

| Bubiko a răspuns:

Pai este o femeie cu foarte mult machiaj care face hia,hia, hia, hia...

| CiufulitaSaSaturatDeMuste explică:

@Honey

ce este in link-ul ala? ca acum mi-e frica sa il deschidworried

| MyChemicalRomance a răspuns:

GIULY...ma jur ca inca tremur si aveam boxele date tare...crying :-ss

| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a răspuns:

Da...linkul lui giuly:-s am visat urat toata noaptea

| LaMLaMlaMa a răspuns:

@Ciufulita,apare deodata o femeie-zombie.Doamne! Ce m-am speriat! era sa fac stop-cardiac.Dar, buna farsa.

| OMarmotaO a răspuns:

Http://www.fugly.com/flash/709/Scary_Maze_Game.html
sa va mai linistiti putin (nu-l jucati)

| OMarmotaO a răspuns:

Un joc

| Honey_8888 a răspuns:

DA...Am deschis link-ul pe care l-a ataşat @giuly.Era să fac infarctsad.Şi mai avem şi boxele date la maximcrying

| Honey_8888 a răspuns:

Din cauza link-ului am visat urîtcryingM-am trezit plîngîndsad

| Honey_8888 a răspuns:

@LoVe ce este în link-ul ataşat de tine:-ss?

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai m-am trezit intr-o dimineata m-am uitat in oglinda si era sa fac infartrolling on the floor). Glumesc.^^

| Raduu a răspuns:

Da, link-ul llui Giuly a fost pana acum cel mai groaznic moment laughing. Bai sa nu dati click!

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Prima intamplare a patit-o un prieten de al meu : Noi lucram impreuna. si na eram schimbu 1 de dimineata, el sta langa o casa de tigani Miodrag il cheama si este sarb de origine, noi dimineata ne intalnim in statie si asteptam autobuzul la 04:10 sa mergem la lucru, il vad in statie fiind stresat si speriat in acelasi timp, si il intreb ce naiba are... el ca sa nu ma sperie spune ca e nervos asa de dimineata asa s-a trezit. cateva ore mai tarziu imi spune ca inainte sa iasa pe poarta l-a vazut pe Tatasu, Tatal lui e mort de 5 ani, da sa iasa si in partea satnga este o banca nu foarte aproape de de poarta, iese si intoarce capul, s il vede pe tatal lui care ii zice daca ingrijeste bine casa, el s-a speriat si a luat-o la fuga cat la tinut picioarele.

intamplarea nr 2 : Iesim de la lucru si stabiliseram cu el sa mergem la o bere ca ori ce om dupa munca voiam sa ne racorim cu o bere. si plecand de la lucru vedem un caine care alerga de departe pe camp, noi fiind cu bicigletele am pedalat mai tare ca sa il ajungem sa il speriem, pedalam, il ajungem, intr-un final cainele trece soseaua si intra intr-un sant, mergem si noi la sant sa speriem cainele, si cand dam sa il speriem nu mai era cainele si nu avea unde sa fuga, numa sa traverseze canalul drept in fata, am considerat ca este un semn. a doua zi era o dimineata de sambata insorita merg pana la Miodrag sa vad ce face, el se lua cu treburi de-ale casei. am zis ca il ajut sa termine sa mergem la pescuit. il ajut sa termine treburile..si ma duc pana acasa sa imi iau ce imi trebuie pentru pescuit batu si momelie. cand intru inauntru la Miodrag il vad intins pe jos, ii dau cateva palme sa isi revina si il intreb ce o patit? El mi-o spus ca s-a dus in bucatarie si cand a ajuns la mijlocul holului s-a intalnit cu reflexia lui fara sa se uita in oglinda s-a intalnit cu persoana lui vorba aia. amandoi am hotarat ca este al doilea semn si ca ceva diabolosec ne ..banutuie. tot in seara aia mergem acasa la tiganii aia ca facuseram gratare, intram inauntru stam povestim ce intamplari am patit fie care, la care era unu care na mai radeam de el era mai bleg de fel si am ras de el, noi in camera stateam asa, eram eu cu tiganii pe canapea langa geam si Miodrag pe fotoliu langa semineu la vreo 3 pasi, si deodata apare desupra lui un cap de berbec foarte mare care era in flacari si se uita urat la Miodrag, noi can am vazut Capu de berbec am ramas incremeniti, si ne zice Miodrag ce dracu ati patit ma va mancat pisica limba? Atunci unu din tigani Lovari il cheama ii zice la Miodrag sa se uite deasupra lui, cand a vazut cat de mare era capu de berbec a sarit de pe fotoliu la noi pe pat si am privit cir ca 17 secunde cum levita in aer, cand n-ea zis plecati sau aveti de suferit am fugit toti pe singura usa ce o avea tiganii, am iesit afara si de frica am dormit toti la Miodrag acasa.=, pot spune ca a fost una din cele mai neplacute patanii pe care le-am trait

(Toate intamplarile sau petrecut in Judetul Timis) si iti spun pe propria experienta nu cauta chestii necurate ca s-ar putea sa nu mai scapi de elewinking (am mai avut experiente cu sipirite si demoni ) si iti spun sa te feresti - (am trait o experienta neplacuta cu caii lui Sf Teoader, cu Sanzienele, Si cu copii cu ochii negrii si iti zic ca e foarte nasol, pentru ca poti murii din Intalniri de genu mersi!

| Butterfly9 a răspuns:

Giuly fac infarct :-ss am ramas cu sechele, visez la noapte

| Chrris a răspuns:

Staii ca imi e frica sa ma uit...ce era aia de la Giuly? Spuneti.mi si mie ca nu inteleg si daca am vazut atatia oamenii spunand ca AAAA bree aveam boxele la max.nu stiu la ce sa ma astept!laughing

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Chrris):

O fata roscata, cu ochii aproape albi, fata taiata, cu sange, si ceva de genu o rochie de mireasa daca nu ma inselrolling on the floor

| anamariamjj a răspuns:

@giuly
Wai ce am tipatlaughing
Băă, aveam castile puselaughing
Era sa sar de pe scaun
Wai, tremurlaughinglaughinglaughing

| FroggyFlavia a răspuns:

Buna. Povestea mea este una simpla. Eram in autobuz spre Constanta intr-o excursie cu cls i a patra cred si autobuzul s.a oprit din cauza unor defectiuni tehnice. Apoi eu am inceput sa fac glume gen acum vine fantoma unui batranel si ne omoara pe toti si la scurt timp dupa ce am zis asta in fata usii de la autobuz a aparut un mosulet imbracat in alb dar apoi a plecat. Cand au reparat busul si noi am ajuns la constanta. Seara cand era un fel dw petrecere la hotel eu cu o fata ne.am dus in camera. Era intuneric afara si noi am iesit pe balcon desi ni s.a zis ca nu e voie. Deodata am vazut lumini verzi si un om in chiloti statea pe balcon in fata noastra. Am intrat si am inchis usa dar omul disparuse. Am spus la mai multi dar nu ne-au crezut si nu am putut adormi asa ca am ascultat muzica si iar a aparut omul in chiloti...

| Fcsb_Andrei_1987 a răspuns:

Pai eram cu un prieten de-al meu la ziua lui si-a facut-o la un restaurant(2 Taurasi) si ne jucam fotbal langa teren era un foisor..nu chiar un foisor (in el avea o masa de ping-pong) si se facuse seara cand am intrat in restaurant prietenul meu (sarbatoritul) a vazut ceva in foisorul acela un cap si 2 coarne..nu o sa uit ziua aia pentru ca am fugit cat am putut de tare.

| LuCaS79 a răspuns:

Ce e in linkul llui giuly ca mkie frica sa-l deschid cand am auzit atitia oameni spunand ca e ingrozitor