| anonim_4396 a întrebat:

IMPORTANT! - Ultimele vesti privind răspândirea acestui coronavirus nou, denumit oficial SARS-COV.19
Inițial s-a zis că boala debutează fără simptome însă, după observații atente, s-au stabilit PRIMELE SEMNE ale INFECȚIEI.
Boala debutează cu 3 SIMPTOME care se desfășoară rapid, atenție MARE:

1. O puternică mâncărime în partea dorsală; te mănâncă constant în cwr să nu stai acasă;

2. Dezorientare și confuzie; alergi din magazin în magazin și nu mai realizezi pe ce pui mâna; de asemenea, ți se alterează grav simțul măsurii, cumperi de parcă e Revelion și nu Sfârșitul Lumii.

3. Fiind confuz, te surprinzi făcându-ți poze sau live-uri cu telefonul, care mai de care mai cretine.

Dragi prieteni, dacă observați aceste simptome la dumneavoastră sau la persoanele apropiate, vă rog, vă implor să cereți ajutor, toți avem câte un prieten care ne poate da o mână de ajutor peste ochi, să ne revenim dracu’!

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De fapt, este denumit SARS-CoV-2 sau 2019-nCoV, nu COVID-19 cum spun toti tantalaii cu 3 sferturi de neuroni plecati in vacanta.
Este ca la SIDA, HIV produce SIDA, SIDA este boala, asa este si cu noul coronavirus, COVID-19 este boala aparuta in urma infectarii cu noul si minunatul coronavirus.
Trist este ca nimeni nu se desteapta, astfel de prostie debutand pana si in documentele oficiale.
Hai sa privim si aspectul bun al aparitiei virusului: poluarea a scazut dramatic fata de norma lunilor anilor trecuti.

| Anonim500x a răspuns:

TPU si umorul la niste pustani defecti emotional? Ai gresit locul, prietene.

| anonim_4396 explică (pentru Anonim500x):

Dacă îți trage "puștanul" de 30 ani o rachetă peste ochi, te teleportezi pe orbită. Ai greșit persoana, prietene.

| Anonim500x a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai ce ma impresioneaza varsta ta de 30 de ani. NEGATIV. La ce impulsuri ai.
Vai ce plin de insecuritati mai esti. Te-am atacat cumva pe tine?
Am zis doar ca n-ai cu cine sa faci glume. Se pare ca au dreptate unii de pe site care te cam inteapa pe la colt. Te aprinzi si agiti prea repede cand NU E CAZUL.

| anonim_4396 explică (pentru Anonim500x):

Eu cred că te-ai regăsit printre cei cu mâncărime în partea dorsală care nu stătea închis în casa în plină pandemie. Altfel nu văd rostul acestor argumente ale tale.
Du-te și vorbește într-o pungă. Te ascult mai târziu.
Bye Bye.