| anonim_4396 a întrebat:

La o shaormerie: "O shaorma cu de toate?"
Ce raspunde Cioran?

12 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Asta răspunde - >
O shaorma cu de toată... dar fără lipie

| Nilsson a răspuns:

Tinand cont ca o shaorma cu de toate pe canicula asta inseamna practic o sinucidere curata as alege urmator citat al marelui filozof:

"Nu merită să te sinucizi, deoarece o faci întotdeauna prea târziu."

| laSoledad a răspuns (pentru Nilsson):

Aprob laughing dar raspunsul lui e unul scurt si cuprinzator. Mai incearca!

| Nilsson a răspuns (pentru laSoledad):

"Tot ce este îmi pare a fi o hrană pentru o tristeţe nemăsurată."

| laSoledad a răspuns (pentru Nilsson):

Si eu care voiam sa alung tristetea cu glume superficiale despre existenta... Last chance - try again. Sau pun solutia ghicitorii?

| Nilsson a răspuns (pentru laSoledad):

Poate ghiceste altcineva. Daca mai incerc mult o sa mi se faca mie pofta de o shaorma.

| laSoledad a răspuns (pentru Nilsson):

La o shaormerie: "O shaorma cu de toate?"
Cioran: "Nu. O shaorma cu nimic!"

Asta cuprinde tot nihilismul lui Cioran intr-un cuvant. laughing

| Nilsson a răspuns (pentru laSoledad):

Nu as fi ghicit nici din 100 de incercari, ma gandeam ca e vreun anumit citat care se potrivea intr-un mod amuzant.
Oricum e nostima ideea ta.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Am și eu o întrebare:
Care e numele de familie al lui Obama?

| laSoledad a răspuns:

Mai incercati.

| Bot_Alin_1992 a răspuns:

Scuze, nu avem de toate.
Avem varză, ceapă, muștar,
Etc, dar nu avem de toate.

| laSoledad a răspuns (pentru Bot_Alin_1992):

E amuzant raspunsul tau, insa e total pe langa fata de ce ar spune Cioran. Mai incearca. laughing