| Bishop a întrebat:

La ora de psihiatrie studentii invata despre starea de calm, de iritare si de furie. Profesorul formeaza un numar de telefon.
-Alo, va rog frumos cu Gelu, spune el.
-Aici nu exista nici un Gelu.
-Iata starea de calm, spune profesorul.
Mai suna inca o data la acelasi numar.
-Alo, va rog frumos cu Gelu.
-V-am spus ca aici nu exista nici un Gelu.
-Iata starea de iritare, spune profesorul.
Mai suna inca o data.
-Alo, va rog sa mi-l dati la telefon pe Gelu.
-Va rog sa nu mai sunati, v-am spus ca aici nu exista nici un Gelu!
-Aceasta a fost ultima stare, de furie.
Se ridica Bula si spune:
-Mai exista o stare: cea de disperare.
Bula ia telefonul, suna la acelasi numar si spune:
-Sunt Gelu, m-a cautat cineva?

12 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Chia ca te duce la disperare... Bula rolling on the floor

| elena a răspuns:

Foarte bun, am crezut la un moment dat ca-l cauta pe ginerele meu, care are acelasi nume.

| Leea1234 a răspuns:

Un matematician sta la birou si munceste din greu. De el se apropie feciorul si-l intreaba:
- Tata, cum se scrie cifra opt?
- Foarte simplu. Ia infinitul si roteste-l la pi pe doi.

| Leea1234 a răspuns:

Prelegere la Universitatea Agrara. Profesorul:
- Un buhai-producator poate avea, zilnic, pana la paisprezece imperecheri...
Un glas feminin din primul rand:
- Scuzati, domn profesor, cate?
- Pana la paisprezece.
- Repetati, va rog, pentru ultimul rand!
Un glas masculin, din ultimul rand:
- Spuneti, profesore, imperecherile trebuie sa fie cu o vita sau cu mai multe?
- Cu paisprezece, desigur...
- Va multumesc, repetati si pentru primul rand...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E bun, ne mai descretim si noi fruntile...

auran
| auran a răspuns:

Foarte tare bancul rolling on the floor

| Bishop explică:

Trei studenti, inaintea unui examen, se inteleg asupra ordinii de intrare. Cel mediocru intra primul. La iesirea din examen, ceilalti il intreaba:
-Ei, cum a fost?
-Ca o discutie de la profesor la student!
Intra cel supertare. La iesire, aceeasi intrebare:
-Cum a fost?
-Ca o discutie de la profesor la profesor!
Intra si cel "tamaie" si sta inauntru o ora. Cand iese, ceilalti il intreaba:
-Cum a fost?
-Ca o discutie de la preot la preot! El intreba...eu imi faceam cruce, eu raspundeam, el isi facea cruce...

| JackieSue a răspuns:

Misto bancul...

by lo

| anaid a răspuns:

Dar vrei sa iti arat ca Bula nu este bun numai la psihologie? Este bun si la gramaticalaughing... La ora de gramatica, se analizeaza propozitia "Iata, vaca are coada".
Cum analizeaza Bula:
- Iata este subiect pentru ca este scris cu litera mare si este inceput de propozitie. Vaca este atribut pentru ca asa ii zice mama fiicei ei. Are este conjunctie pentru ca leaga cuvantul vaca de coada. Coada este predicat pentru ca se misca.

| Bianca_4346 a răspuns:

Foarte tare laughing

| Daisy. a răspuns:

Ora de limba romana, invatatoare ii spune lui gyury:spune o propozitie
-maine me duc la pedure
-gyury, nu e bine
-atunci nu me duc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Foarte, foarte tare bancul laughing