| DabiJaWL a întrebat:

Lista de cote pentru eventualele cataclisme pentru luna aprilie în Romania

1.05- Cutremur de 15 pe scara Richter, astfel oamenii de la sat vor avea un vibe japonez cand se vor trezi cu Marea Neagră la poartă

1.95- Ungaria își ia înapoi Transilvania, în consecință, sudiștii vor muri de foame

2.25- Plouă cu asteroizi

3.62 - Dan Bălan scoate o piesă în colaborare cu Mihai Trăistariu, ideea de homosexual capată amploare iar rata de natalitate scade la 0.

4.45- Ne demonstreaza Rusia cat de ineficient e scutul anti-rachetă de la Deveselu

8.87- Apar haiducii din faimoasa piesă a lui Vali Sterian și ne spintecă rând pe rând

15.00- Fcsb câștigă Liga 1 si accede in grupele Ligii Campionilor

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.05- Cutremur de 15 pe scara Richter, astfel oamenii de la sat vor avea un vibe japonez cand se vor trezi cu Marea Neagră la poartă
Niet! Scăpăm de vreo zece mii de mitici.
1.95- Ungaria își ia înapoi Transilvania, în consecință, sudiștii vor muri de foame
Vom avea șosele bune, iar sudiștii vor fura și trișa ca până acum.
2.25- Plouă cu asteroizi
Din partea mea, poate să plouă și cu cârnați.
3.62 - Dan Bălan scoate o piesă în colaborare cu Mihai Trăistariu, ideea de homosexual capată amploare iar rata de natalitate scade la 0.
Ies eu pe stradă și imediat crește natalitatea.
4.45- Ne demonstreaza Rusia cat de ineficient e scutul anti-rachetă de la Deveselu
Nu este nevoie. Ne dau voie să ne unim cu Moldova aia căzăcită, și vom vorbi în Parlament cu traducători în ruso-moldovenească, în rusă, că așa a vorbit și Lenin, unde știința e năucă, munca e trudă, iar când te scuzi te izmenești. Am uitat, și minciuna e vorbă.
8.87- Apar haiducii din faimoasa piesă a lui Vali Sterian și ne spintecă rând pe rând
Nu este nevoie, haiducii noștri sunt în palatele din centru și cele cu zorozoane de tinichea.
15.00- Fcsb câștigă Liga 1 si accede in grupele Ligii Campionilor.
Chiar nu mă pricep.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aia cu cutremuru' e perdantă. se oprește la 10

https://en.wikipedia.org/wiki/Richter_magnitude_scale

| DabiJaWL explică (pentru sierra1):

Am exagerat intentionat laughing)) Si daca nu stiam de scara richter ca e pana la 10 ma informam inainte sa postez