| NoName0011 a întrebat:

Mai vreau bancurilaughing spuneti va rog:X:X:X

Răspuns Câştigător
| I.Love.Football a răspuns:

Intr-o Duminica Bula merge la biserica. La un momentdat, simte ca are nevoie la toaleta si se adreseaza preotului:
- Parinte, unde este toaleta?
- La dreapta, fiule!
Deoarece Bula nu stia care-i dreapta si care-i stanga, a luat-o la stanga.
Acolo a ajuns intr-o incapere unde se tinea apa sfintita cu care erau oamenii udati. Dupa ce isi face nevoie, preotul ia din apa sfiintita pentru a-i sfiinti pe credinciosi. In timp ce ii stropea, preotul le-a spus credinciosilor sa-si puna cate o dorinta. Bula si-a dorit:
- Doamne da-mi hartie igieniga.

La scoala o intreaba Bula pe doamna profesoara:
-"Doamna profesoara, stiti cum se fac copii prosti?"
-"Nu Bula, da spunem-i, te rog!?"
-"Intrebati parintii dumneavoastre, doamna profesoara!"

- Bula poti sa-mi raspunzi la o intrebare?
- Dar numai una.
- Unde se afla Moscova?
- Acolo.
- Unde acolo?
- Asta e deja alta intrebare.

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ala cu doi oameni si o gaina i-l sti...Horia, Closca si Crisan... da nu ti-l ziclaughing

| juniper a răspuns:

Bula scrie intr-o compunere pe care i-o prezinta profesoarei, a scris tot caietul: Calaretul intra in padure: Tamtararamtararamtararararraram... tamtararamtararam... tarararararam... Dupa ce termina caietul, in ultimele randuri: Calaretul iese din padure.

| I.Love.Football a răspuns:

Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul (cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea. Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind, zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite? continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.

| Bianca26bb a răspuns:

Nu e chiar banc... dar... l-am inventat eu (se vede):

Bula se duce la mama straight face:
-Mamaaa... pot sa beau sucul ala?big grin
-Nu, ca-i pentru impartit!straight face
-Mamaaa... pot sa mananc rosia aia?big grin
-Nuu, ca-i pentru. impartitstraight face
-Mamaaaaa. pot sa mananc cozonacul asta?straight face
-Nuu, ca-i pentru. inmultit.
-Cu cat?big grin
Nu ii raspunde maica-sa si s-a gandit cu 2. S-a gandit tot el si a taiat pe din noua si a spus. 2x1... 2!tongue, si a mancat o parte
-Pai mai Bula, nesuferitule, nu ti-am zis sa nu mananci cozonacul, ca-i pentru. impartit?
-Nu mamucaaaaa! Mi-ai spus ca-i pentru inmultitwinking

| Chocolate a răspuns:

Doi scheleti se trag de piele.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

- De ce se intinde pateul?
- O fi si el obosit!laughing

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Doi disperati dupa internet, pe messenger:
- Uite ba ce misto ninge afara!
- Pe bune? Da si mie linkul'!rolling on the floor

lol

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Oare de ce o fi murit cartea mea de mate?
Raspuns : Pentru ca avea prea multe probleme

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Frizerul il intreaba pe client :
- Cum sa va tund ca sa fiti multumit?
- Gratis!laughing

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Doua blonde ies dintr-un bar, la care una zice:
-Fata, am uitat sa ma pis!(scuzati mi expresia)big grin
-Lasa fata ca te invat eu.rolling on the floor

kratos
| kratos a răspuns:

Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare. Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.

"Dragi sateni, pe islazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vreun fel, ba din contra, fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt: mici, verzi, au ochii bulbucati si mainile pana la pamant"

Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:

- Eu... Gheorghe... cosas... cosesc.

La care omuletul ii raspunde:

- Eu... Ion... padurar... ma c*c...

Intorcandu-se de la coasa cu caruta plina, Vasile isi mana de zor calul "ajutat" de bici.

La un moment dat, satul de atata cotonogeala, calul se opreste in drum, se intoarce catre Vasile si, cu o privire plina de expresivitate, ii spune:

"Mai Vasile, da-o ma-n colo de treaba! Dai in mine ca intr-o vita. Nu te gandesti ca sunt si eu din carne, ca simt fiecare lovitura si sufar enorm."

Auzindu-si calul vorbind, ingrozit, Vasile arunca haturile din maini si o rupse la fuga peste fanete livid la fata. Credinciosul lui caine il urma indeaproape.

La un moment dat, obosit, Vasile se opreste si se aseaza pe o piatra. La scurt timp sosi si cainele care, gafaind, ii spuse:

"Ba Vasile, sa fiu al dracului, ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!"

Doi nebuni merg prin padure, bucurandu-se de racoarea pe care le-o ofera aceasta. La un moment dat, unul vede o pusca. O ridica si, mirat, il intreaba pe celalalt:

- Mai, ce-o fi asta? si se uita pe tevi. Al doilea se apuca si mangaie arma intrebandu-se ce-o fi si ii spune primului:

- Uite, am gasit aici ceva si se misca.

Apasa pe tragaci si cel care se uita pe tevi cade desfigurat, la care al doilea il intraba:

- No', amu', de ce faci fata asta, ca si eu m-am speriat...

| Gabystelistu95 a răspuns:

Doi nebuni se intalnesc in savana africana. Unul cara in spate o cabina telefonica; altul tragea (cu un efort extraordinar) un lant de care era legata o ancora.
- La ce iti foloseste cabina telefonica?
- Protectie pentru lei, daca apar, o pun pe pamant, deschid usa, ma bag inauntru si inchid usa. Dar tu ce faci cu ancora asta?
- In principiu tot protectie pentru lei, daca apar o arunc si o rup la fuga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula vine acasa cu doua capete si cand il vede maicasa aceasta se sperie:
-Bula ce ai patit?!?
-M-am dat cu niste solutie radioactiva.
-Si de ce ai facut asta?
-Am auzit eu ca doua capete sunt mai bune decat unul singur.

Profesoara a inceput sa predea litera "s":
- Copii invatati sa ziceti s: "soarele rasare! "
- Bula, spune si tu!
Peltic fiind, Bula spune: "ssssoooarele rasssare!:
- Nu asa, Bula. Mai incearca!
Bula incearca iar si iar, dar tot peltic spunea. Profesoara il intreaba:
-Mai Bula la tine in familie toata lumea e sasaita?
- Nu sora mea, nu e!
- Adu-o pe sorta la scoala!
A doua zi la scoala, profesoara il intreaba:
- Ai invata sa zici?
Dar Bula tot la fel pronunta. Atunci profesoara spune:
-Sora lui Bula, te rog sa ii spui cum se zice: "soarele rasare".
Sora lui bula spune:
- Duuuummmmbbbb! si arata cu mana de la rasarit catre apus

Baula, catre tatal lui:
-Tata, de ce fuge mamica in zig-zag?
-Taci, si adu cartusele!

intr-o zi la scoala invatatoarea cere elevilor sa faca propozitii cu verbul "a tese". primul baiat spune:
-Mama tese o camasa.
-Foarte bine, spuse invatatoarea.
La care altul zice:
-Bunica tese un pulover.
Vine randul lui Bula.La cererea cadrului didactic raspunde:
-Mama coase...
-Nu Bula nu "coase", ci "tese".
-Da stati putin.Mama coase pantalonii de-ti iese pe*** pe afara.

Invatatoare le spune elevilor de clasa a IV-a sa faca o compunere in vacanta de Paste. Dupa ce s-a terminat vacanta, invatatoarea ii intreaba pe copii:
-Ati facut compunerile copii?
copiii: -Daaaa.
invatatoarea: -Ioane, cate pagini are compunerea ta?
Ion: -10 pagini.
invatatoarea: -Bravo Ion. Popescu, a ta cate pagini are?
Popescu: -20.
invatatoarea: -Bravo, si mai bine. Bula, compunerea ta cate pagini are?
Bula: -50 de pagini.
invatatoarea: -Braaavo Bula, despre ce e compunerea ta?
Bula: -Despre un calaret.
invatatoarea: -Citeste-ne si noua inceputul.
BULA: -"Un calaret pleca spre Ierusalim".
invatatoarea: -Si sfarsitul?
Bula: -"Un calaret vedea din Ierusalim".
invatatoarea: -Si cuprinsul?
Bula: -Tagadam... tagadam... tagadam...

| IngerPierdut a răspuns:

Uite unul pe care l-am citit aseara... Bula in razboi cu turcii... Bula fuge si se ascunde intr-o fantana! la un moment dat vine un turc si zbiara in fantana...
-E cineva aici?
La care Bula Ecou(e cineva aici?)vazand turcul ca nu-i nimeni raspunde...
-Mai bine ma duc in padure...la care bula ecou(mai bine ma duc in padure...
vine al doile turc...
-E cineva aici? Bula raspunde la fel(e cineva aici)si turcul raspunde
-mai bine ma duc in padure...la care bula ecou(mai bine ma duc in padure)
Vine al trei-lea Turc
-E cineva aici? Bula la fel(e cineva aici?)la care turcu
-Mai bine arunc o grenada...La care bula ecou(Mai bine te duci in padure) laughing