| anonim_4396 a întrebat:

Mincinosul, când spune că minte, minte sau nu minte? big grin

9 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Mincinosul minte chiar si cand nu minte. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Paradoxul logic al mincinosului. Caută paradoxuri logice și rezolvarea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câteodată poate spune si adevarul, nu ai de unde știhee hee
Trebuie să ai si dovezi sau ceva, sa stii clar ca minte sau nu.Dar mai sigur minte, il vezi dupa nashee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu minte, e singurul moment în care spune adevărul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am in familie așa specimen și când spune adevărul minte

| aneliram a răspuns:

Depinde poate sa se refere la gandire, cand spune nu are minte =nu gândește. Deci ori spune adevarul ori nu.

| MaryMaria333 a răspuns:

Din moment ce e mincinos mincinos ramane. Clar! Mai is exceptii care mai mai zic si un adevar cand le e de musai...

| 4StarLight a răspuns:

N-ai de unde sa stii, doar e mincinos. happy

| ruddy a răspuns:

Blow your mind