| anonim_4396 a întrebat:

Nedumerire:
"În urmă cu mai mulți ani m-am căsătorit, din dragoste, cu o văduvă care avea o fată de 18 ani. Tatăl meu, după căsătorie, m-a vizitat de mai multe ori, ca până la urmă, să se îndrăgostească de fiica meu vitregă, cu care, în cele din urmă, să se căsătorească, fără a-mi cere consimțământul.
Deci, fiica mea vitregă mi-a devenit mamă vitregă, iar tatăl meu, mi-a devenit ginere. Soția tatălui meu, adică fiica mea vitregă, care în același timp este mama mea vitregă, a născut un băiat, care este nepotul meu, fiindcă eu sunt soțul mamei fiicei mele vitrege, dar, acest băiat este și fratele meu, fiind fiul tatălui meu.
În același timp, soția mea a devenit bunică, deoarece este mama soției tatălui meu, iar eu sunt nepotul soției mele. Nu mult după asta, soția mea a născut un băiat care a devenit cumnat cu tatăl meu, fiind fratele vitreg al soției tatălui meu și, în această calitate este și unchiul meu. Copilul meu este fratele mamei mele vitrege, iar prin mama mea vitregă, soția mea a devenit bunică și eu am devenit bunicul meu propriu...
Având în vedere cele de mai sus, întreb: dacă copilul meu, care în același timp este unchiul meu, cumnat cu tata și frate cu mama mea vitregă, are drept la alocație de stat pentru copil?"

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Da da!

| Pralină a răspuns:

Concluzie: Divorteaza si muta-te.

| Ţepeşu a răspuns:

Ştiu faza! Încă e şmecheră!

| Deny1333 a răspuns:

Eu zic că are drepturi la mai multe alocaţii, prin câte trebuie să treacă, săracul...

| AlinaaAli a răspuns:

Famelie mare, renumeratie micahee hee
deci, DA, are dreptul la alocatielaughing

| Lovelykat a răspuns:

Translate,please?laughing...Mare lucru n-am inteles.laughing