| xMaka a întrebat:

O broasca fara carapace este fara locuinta sau dezbracata?…

Răspuns Câştigător
| Pralină a răspuns:

Moartaaa!

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Este moarta! Uite un banc si de la mine:

Un pescar cu sticluta de vodca langa el. La un moment dat prinde pestisoru’ de argint. Da el sa-l arunce da’ asta ii vorbeste:
- Stai ca-ti indeplinesc o dorinta.
- Du-te bai in p**da ma-tii!
- Stai bai fraiere!
- Bine bai… de acu’ sa ma pis vodca.
- Ok.
Arunca asta pestisoru. Dupa un timp se termina sticla lui de vodca. Sta asta ce sta pe ganduri si pana la urma ia sticla si se pisa in ea. Miroase…vodca. Bea… vodca. Vecinu’ se uita la el ca la felu’ paispe.
- Ce faci bai acolo?
- Beau vodca.
- Du-te bai…
- Ia si gusta!
Vecinu, iute la manie ii da una peste mana si sticla zboara si se sparge de o stanca. asta ia un ciob si i-l da vecinului sa-l miroasa. asta miroase.
- Vodca bai… chiar ai avut dreptate.
- Vezi bai fraiere… acu’ daca ai spart sticla, treci si ia de la sursa

| anad a răspuns:

Este dezbracata de locuinta!

| Blackwoman27 a răspuns:

Este moartalaughing

| Contrast a răspuns:

Este nimic mai mult decat alt soi de broasca.

| ionut1980 a răspuns:

O printesa metamorfozatawinking...

| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Este dezbracata

| question_3585 a răspuns:

Dezbracat! sexy

| OctinioSlatina a răspuns:

Hmmmm... Cate putin din ambele laughing, dar cu-n plus la ``dezbracata`` deoarece carapacea e numai pentru protectie, ca si umbrela.( daca iti ia vantu` umbrela nu inseamna ca ai ramas fara casa/locuinta ) xD