| Leo_1833 a întrebat:

O capra un lup si-o varza.
E cum fac ei sa treaca teferi un pod? pe rand ca daca ei trec o data lupu manca oaia si oaia varza asa ca cum faceti sa treaca toti teferi?

Răspuns Câştigător
| girl99as_7693 a răspuns:

Duci oaia, te intorci, iei varza sau lupul(ce vrei), il/o duci pe celalalt mal, iei oaia, o duci pe celalalt mal, iei ce ti-a ramas(varza sau lupul), il/o duci pe celalat mal, te intorci si ei oaia si o duci si pe ea.

8 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Le pun botnita. da-i in. happy

| Mera a răspuns:

Treci oaia, te duci inapoi, iei varza si o duci pe celalalt mal, iei oaia inapoi, duci lupul langa varza, dupa care treci si oaia pe malul celalalt.
Sper ca ai inteles ceva.laughing

| Nicoleta a răspuns:

Duci capra, te intorci, iei varza, o duci, apoi iei iar caprasi o lasi pe malul celalalt, iei lupul si il treci, apoi te intorci dupa capra.

| HaruhiFujioka a răspuns:

N-am inteles nimic

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Deci...
Duci oaia pe celălalt mal, pleci înapoi, iei vraza, o duci pe celălalt mal, iei oaia și o duci înapoi, după iei lupul și îl duci pe celălalt mal și rămâne lupul cu varza iar după aceea iei și oaia și ai plecat

| Bloondyna a răspuns:

Pai prima data treci oaia pentru ca lupul nu o sa manance varza, dupa aia treci lupul si aduci oaia inapoi, duci varza si dupa aia si oaia si gatasmug. {sper ca ai inteles logica mealaughing]

| Bloondyna a răspuns:

Se pare ca numai tu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ma ii logica treaba
iei prima data capra o duci pe celalat mal apoi vi iei lupul il duci iei oaia apoi vi dupa varza o treci si apoi oaia