| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oamenii sunt Dumnezeu? Politia e Dumnezeu? Doctorii sunt Dumnezeu? Ar trebui sa ma inchin lor si sa-mi fie frica de ei si sa fac asa cum spun ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii ie ființe, poliția ie ființă, doctorii sânt niște ființe, universul este o ființă. Totul ieste o ființă.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dumnezeu e Dumnezeu si il gasesti in rugaciunile tale nu printre oameni de rand

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Daca oamenii ar fi Dumnezeu nu ar exisa democratie.

| AdrianVoicu a răspuns:

Iar ai mancat fasole verde?

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Dumnezeu este cine vrei tu sa fie. Eu pot fi Dumnezeul tau daca vrei, tu poti fi al meu daca vreau. Dar in zilele de azi, multi oameni se cred Dumnezeu fara permisiunea celorlalti. Cam asa merge treaba.

| motobiz a răspuns:

Dumnezeu este Unul singur... pentru restul este facut pamantul