| St!L a întrebat:

Olteanul merge la casa de bilete:

- Vreau un bilet!

- Unde?

- Aici, în palma!

- Dar unde vreti sa mergeti?

- La cumnatu’meu.

- Bine, bine, dar unde sta cumnatul dv?

- Lînga niste prieteni!

- Dar în care sat?

- În Scornicesti.

- Ia biletu’.

Olteanul iese pe peron si vede ca trenul tocmai a iesit din gara. Se mai uita o data la tren, dupa care se uita la bilet si spune rîzînd:

- Tu poti sa pleci, biletu’-i la mine.

21 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Auzi, ce te legi de olteni mereu? De moldoveni nu te iei? Banateni, ardeleni?
Pana si Ceausescu a fost oltean. tongue (cred laughing)

cami
| cami a răspuns:

Oh, @remus tu flatezi oltencele blushing. Da' ia spune, ce-avem noi asa... special whistling

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

rolling on the floor A fost tare bancul asta.winking

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

De ce zici bancuri numai cu olteni? sad
laughing

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Ce banc taly rolling on the floor))

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

I:Stiti cum tineti un fraier in suspans?
R:Iti zic mai incolo.

De ce isi fac oltenii casa rotunda?
Raspuns : Ca sa nu stea vecinu dupa colt.

Q: De ce tin blondele mana la cap?
R: Ca sa nu le zboare ideile

De cate blonde ai nevoie sa infiletezi un bec?
5... una tine becu' restul' rotesc masa tongue

De ce zambesc oltenii cand fulgera?
Cred ca le face cineva poze.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Eu sunt olteanca devil
Deci acum trebuie sa pun si eu bancuri despre moldovenilaughing

| remus a răspuns:

Cami, sincer eu ardelean fiind, simpatizez si imi plac olten... encele, aveti voi ceva deosebit, fara voi nu ar fi intreg poporul roman!

| vyol3ta a răspuns:

Doi olteni in gara:
-Domnisoara, un bilet va rog!
-Pana unde?
-Ii spunem?
-Nu!
-Domnisoara, biletul, va rog!
-Daca nu imi spuneti pana unde nu am cum sa vad dau biletul!
-Ii spunem?
-Da!
-Noi mergem la o nunta!rolling on the floor

| vyol3ta a răspuns:

Am vrut sa spun "nu am cum sa va dau biletul"
sorry

| St!L explică:

Un tip se duce la "Vrei sa fii miliardar" si Virgil Iantu ii pune prima intrebare:
- Cat de adanc este vaginul sotiei dvs? a.) 10 cm b.) 15 cm c.) 18 cm
La care tipul raspunde:
- Pot sa sun un prieten?

| St!L explică:

Sunt moldoveanlaughing

| annda a răspuns:

O femeie la doctor:
- Doctore, faceti ceva ca barbatul meu sa devina ca un taur.
Doctorul:
- Bine, dati-va jos fusta si vom incepe sa-i facem coarnele.

Doi ardeleni se intalnesc pe strada:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat daca mi-o murit un bou.
- Eh, uite ase ne-om duce, unul dupa altul.

Culmea orbului: sa-si vada moartea cu ochii.

Un suparat intra intr-un bar:
- Care vrea bataie?
Toata lumea terorizata. In sfarsit, se ridica un tip de 2 m pe 2 m si mai suparat decat primul si spune:
- Eu!
- Ei, atunci du-te dupa colt, ca de acolo am luat si eu!

O doamna in varsta monologheaza intr-un troleibuz, tintuind cu privirea un tanar :
- Tinerii din ziua de azi nu mai au nici pic de respect, sunt total lipsiti de educatie, de cei sapte ani de-acasa...
Tanarul suporta fara cracnire, insa la coborare, enervat, ii spune:
- Curva batrana!
- Nu va enervati doamna, intervine un batranel, ca si pe mine dupa 20 de ani ma striga tot `domnu` avocat`.

O tiganca se duce la teatru. La întoarcere, tiganul o întreaba:
- Cum a fost, fa, la teatru?
- Stai sa-ti povestesc. La intrare, toata lumea tinea beletele în mîna, asa ca l-am scos si eu. La usa, unul mi-a rupt beletul. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici eu. Am intrat, m-am pus pe scaun si deodata s-a stins lumina. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici eu. La un moment dat, ala de statea lînga mine, mi-a bagat mana înntre picioare. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici eu.
- Lasa asta, fa. Piesa, piesa cum a fost?
- Mult mai mare decît a ta!

Era un student cam timid si pusese ochii pe o tipa super misto in discoteca. Toata seara s-a gandit ce sa ii spuna, dar de fiecare data cand nascocea ceva, timiditatea il tragea inapoi. In cele din urma, tipa se duce la baie. El se hotaraste sa o urmeze si sa o astepte la usa pentru a putea intra in vorba cu ea cand va iesi. A repetat in minte tot felul de replici de agatat, iar cand tipa a iesit a tras aer in piept, a luat o figura de macho si i-a zis: Te-ai **** frumoaso?

| amalyutza a răspuns:

Tari toatehee heetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun vrei bancuri? Ia de aiciUn ardelean pe nume Gheorghe, neavand bani s-a hotarat sa vanda vaca la targul de duminica. In drum spre targ se intalneste cu Ion si continua drumul impreuna.
Pe drum Gheorghe vede o broasca raioasa mare si urata si ii spune lui Ion:
- Ioane, vezi tu broasca asta? Daca tu o mananci iti dau vaca mea.
Ion sta si se gandeste ca este sarac si i-ar prinde bine o vaca si se apuca cu scarba sa manance broasca. Dupa ce a mancat jumate nu mai poate si ii spune lui Gheorghe:
- Gheorghe, daca mananci tu jumatatea asta nu-ti mai iau vaca.
Gheorghe se gandeste ca daca se intoarce fara vaca sau bani acasa il omoara nevasta.
- Bine, zice si se apuca sa termine broasca dupa care isi continua amandoi drumul. Dupa un timp Ion zice:
- Mai, Gheorghe, de ce am mancat noi broasca asta ma?
mircea ciava: inca unu

Doi ardeleni taiau o bomba cu fierastraul. Vine al treilea si ii intreaba: "ma, da' daca explodeaza?" la care ailalti: "apai nu-i bai, ca mai avem una!"

Un ardelean si un oltean sunt implicati intr-un accident. Amandoi aveau viteza foarte mare. Masinile au fost facut praf, bucati din ele proiectate pe cateva sute de metri iar cei doi ies teferi, fara nicio zgarietura.
Se uita unul la altul, dupa care ardeleanu’ zice :
-Uite-te la masinile noastre, eu cred ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim si sa deschidem o afacere impreuna.
-Daaaa... si eu cred ca soarta a fost de vina.
La care ardeleanu’ zice :
-Hai ca aveam o sticla de vin in portbagaj, sa o caut si sa sarbatorim.
Gaseste sticla si ii da, prima data olteanului sa bea ca asa e frumos.
Bea olteanu aproape o juma’ din sticla, si apoi i-o da ardeleanului, la care ardeleanu’ zice :
-No... eu nu beu... eu astept Politia!

Ardeleanul, ajunge cu dacia la o benzinarie. Neavind prea multi bani la el, il intreaba pe vinzator:
A: cat costa litrul de benzina?
V: 35 000.
A: dar o picatura de benzina cat costa?
V: pai... cat sa coste? o picatura?! nu costa nimic!
A: atunci picurati-mi si mie 20 de litri in rezervor

La biroul de imigrari:
-Sex?
-De trei ori pe saptam? na.
-Nu, vreau sa spun...barbat sau femeie?
-Nu conteaza

Olteanu:
-Ce mananci acolo, bre'?
Ardeleanu:
-Un mar.
Olteanu:
-Si asa de mici sunt la voi merele? la noi, uite...asa de mari sunt.
Dupa cinci minute.
Olteanu:
-Ce mananci acolo, bre'?
Ardeleanu:
-O para.
Olteanu:
-Si, la voi, asa de mici sunt perele? la noi uite...asa de mari sunt. Ardeleanu is da seama ca e luat peste picior da' tace si nu zice nimic.
La un moment dat ardeleanu mananca o rosie, la care olteanu intreaba:
-Ce mananci acolo, bre'?
Ardeleanu(enervat):
-O coacaza, futu-ti sorele tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi ardeleni cinstesc intr-o seara. A doua zi se intalnesc la una mica:
Ion:
-No, tu cum ai ajuns acasa mai, Gheorghe?
-No, am mai cazut prin santuri, dar am ajuns. Dar tu ioane?
-No, eu mergeam pe mijlocul drumului si, deodata, mi s-aridicat asfaltu-n cap si am dormit in picioare toata noaptea

Un bucurestean isi invita o ruda indepartata, un ardelean, in vizita. Ne mai suportand mirosul ingrozitor al ardeleanului, bucuresteanul il roaga pe acesta sa faca si el o baie
-Nu, nu, zice ardeleanul. Ultima data cand am facut baie, mi-am pierdut pufoaica.
In cele din urma, ardeleanul este convins sa faca baie dar, dupa un timp, acesta tipa ingrozitor.
Bucuresteanul vine repede si-l intreaba:
-Ce-ai patit, mai?
Ardeleanul raspunde:
-Mi-am gasit pufoaica.
-Si unde era?
-Sub maieu.
Intr-o zi merge Ion la coasa pe ograda, langa el Grigore proaspat venit din Italia strangea iarba. Cand da cu ochii de el, Ion ii zice. Da cand ai venit ma Grigore?
Ieri.
Si cum este viata pe acolo?
Buna.
Da masina ti-ai luat ma?
Da.
Ma da SIDA ti-ai adus?
Grigore se gandeste, daca ii spun ca am imi cere, daca ii spun ca nu a zice ca’s prost. Si se opreste si ii spune:
Am mai da numa un pic acolo pe fund

La un concurs de adunat melci...erau trei echpe o echipa de moldoveni una de olteni si alta de ardeleni...
La sf acestui concurs un jurnalist le ia interviuri la echipe.merge la olteni (care castigase concursul)
Ii intreaba:
-Qm ati reusit sa srangeti 700 melci in 3 ore.
-Floare la ureche...
Merge la moldoveni.
-Qm ati reusit sa strangetzi 400 melci in 3 h...
-Destul de greu dar am reusit...
Se duce la ultima echipa...
-Qm de ati strans doar 100 de melci?
-Pai statzi sa va explic...pana vedeam melcul pana ne gandeam sal prindemtrecea cv timp dar mai mult era pana il ajungeam noi melcul tzop in tufa.

Un sofer de tir calca o gaina intr-un sat din Ardeal. Speriat se da jos din tir, ia gaina moarta si il intreaba pe badea Gheorghe:
-Bade a ta e gaina aceasta?
-Apoi noi nu avem gaini asa late pe aci.

Stiti cum latra cainii in ardeal?
Raspuns:-no', daca-i musai...ham!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

: Ion, om de insurat si nu stie d'ale sexului. Ce se gandeste maica-sa: "ce-ar fi sa-l duc la marie, ca pentru ceva bani, mi-l invata ea?". Vorbeste maica-sa cu Marie de dimineata si se hotarasc ca Ion sa vina la Marie pe inserat. Pentru treaba asta, Marie isi asterne patul cu un tol(patura) de blana de miel.Pe inserat apare Ion. Marie il ia tare:no, Ioane, dezbraca-te!
Ion:vai de mine! Cum sa ma dezbrac?
M:hai, ma, ioane! Cum vrei sa facem treaba?
I:numa' daca stingi lumina!
Stinge marie lumina, se dezbraca Ion, si in drum spre pat se impiedica de un scaun, cade cu nasu in blana de miel de pe pat si se minuneaza:ioi, tu, Marie, ce de pi. a!
M:hai incoa', Ioane, ca nu-i acolo gaura!
Intinzandu-se inspre Marie, Ion iar simte blana de miel si se minuneaza:ioi tu marie, ce de pi... a!
Marie enervata:hai, ma, Ioane incoa', ca nu-i acolo gaura!
Ion si el nervos:lasa-ma, tu, Marie in pace, ca in atata pi. a, imi fac gaura unde imi place!
Ion si gheo se intalnesc in padure. Gheo ducea in brate un dihor viu.
Ion:
-Ma, Gheo, ce faci, ma, cu dihorul?
Gheo:
-Apai, ma, la iarna, cand o fi frig, il pun la picioare sa-mi fie cald.
Ion:
-Ma, da pute, ma!
Gheo:
-No, las, ca se obisnuieste el!
Un tip statea necajit pe un scaun la bar.Vine prietenul lui si il intreaba:
- Ce s-a intamplat cu tine de esti asa distrus?
- Iti amintesti de fata aia superba de care ti-am povestit data trecuta?
- Tipa nou angajata la firma?
- Da, da, cea pe care numai trebuie sa o privesc si am o erectie puternica.
- Si ce s-a intamplat?
- Pai mi-am luat inima in dinti si am rugat-o sa iesim seara la o cina in oras si la ora 8 trebuia sa o iau de acasa.
- Si, si?
- Pai ca sa n-o sperii din prima seara mi-am legat p... de picior si asa am plecat la ea acasa.Am sunat la usa si a aparut intr-o rochie mini mini cu un decolteu imens.
- Si ce s-a intimplat?
- I-am tras un picior in gura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion cumpara un video şi c? teva casete, printre care şi c? teva porno. Maria dă de ele şi, fiind singură acasă, le vizionează. C? nd se? ntoarce Ion acasă, o găseşte pe Maria goală puşcă. Aceasta? i spune:
- Ioane, fuche-mă-n gură!
La care Ion? i trage un pumn sănătos!
O femeie nu voia sa-si marite fata cu Abdul. Incercand sa-l faca sa se razgandeasca, ii spune :
- Daca vrei sa te mariti cu fiica mea, adu-i un Mertzan.
- Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul aduce Mertzan!
Aduce Abdul Mertzanul, mama, disperata, incearca din nou :
- Fata mea nu se marita cu tine decat daca o sa aiba vile la munte si la mare.
- Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul cumpara vile!
Cumpara Abdul vile, mamei ii vine o ultima idee :
- Fata mea nu poate sa se marite decat cu cineva care o are de 50 de centimetri!
- Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul mai taie jumate!

Vasile se plimba prin sat. Peste gard il vede pe Ion care isi batea temeinic nevasta, pe Maria.
-Ce faci ma Ioane?
-Imi repar masina de spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion si cu Maria s-au casatoriti. Dupa un an Ion moare si Maria, inca fata tinara si plina de dorinte, doreste sa pastreze amintirea lui Ion proaspata si ii taie pla, iar cand ajunge acasa face o gaura in perete si o fixeaza acolo urmand ca seara sa se autopenetreze.
In prima zi Maria vine acasa se baga-n pat si isi face treaba. A doua noapte la fel. Vecinul Gheorghe observa lucrul asta si cum o placea pe Maria se gandeste si isi baga el acolo pla.
Seara vine Maria acasa suparata, merge la bucatarie ia un cutit, merge in camera si zice:
-Hai, ma Ioane, ca ne mutam!

Un american intra intr-o carciuma si se recomanda:
-John Cuncoy!
La care si Ion se recomanda:
-Ion cu amandoua!

Ion si Maria faceau dragoste. La un moment dat Maria zice:
- Bai, Ioane, iti miros picioarele!
La care Ion raspunde:
- Daca vrei!

Cica vine un chinez la badea Gheorghe si-i spune:
-Eu stiu kung fu si am venit sa-ti fur oile!
Badea Gheorghe nimic. La fel si in urmatoarele 2 zile. In a patra zi:
- Eu stiu kung fu si am venit sa-ti fur oile.
Badea Gheorghe, e-nervat, ia toiagul si il loveste pe chinez direct intre picioare si zice:
- No, cum fu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vrei bancuri?

| s1mplek1ss a răspuns:

Astai buna