| pisicutza1scumpii a întrebat:

Probabil ca este o intrebare tampita ....este! Cand pierdeti un lucru(obiect)cum procedati? Unde cautati prima data?

Răspuns Câştigător
| ReaperxD a răspuns:

Asta presupun ca e o problema pentru tine nu? Uite asa: Caut in ultimul loc unde am fost si dupa in penultimu, si tot asa..Merge am incercat.

15 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Eu imi spun "acum il gasesc".Si... functioneaza uimitor de bine. 0 - 0

| Fatamuntilor a răspuns:

Primul lucrul care il fac... intorc o cana cu fundul in sus; acolo il ascund pe,, necurat''; si gasesc acel obiect sub scaunul de la birou.

| Ashadow a răspuns:

Simplu! Caut in gaurica...(gaurica pe care o am in buzunar, nu va mai ganditi la prostii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Google.

| mola a răspuns:

In cer.

| 00AName00 a răspuns:

Pe acoperis.Acolo pierd des lucruri.

| Weedier a răspuns:

În pernă.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Eu fac asa cand pierd un obiect : pun pe masa un pahar din care beau apa, cu gura in jos.
Este o superstitie, si pare sfat penibil. Dar in mod ciudat, a functionat de fiecare data : mi-am gasit un cercel la 50-60 m de casa, cheile pierdute in oras : in cutia postala, etc. In casa nu prea pierd nimic.

| SimionAlexandru a răspuns:

De obicei, ma prefac ca nu imi pasa, si imi vad de treburi. Dupa cateva minute, il gasesc laughing

| alex500 a răspuns:

In buzunar!big grin

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Daca e mic lucrul pe care l-am pierdut il caut in buzunar si daca e mare caut unde l-am vazut ultima data.

| PisutzaTha a răspuns:

Il pun pe altu sa-l caute pentru mine.

| Mihail_Iorga_1990 a răspuns:

Lipesti un telefon de obiect si nul mai pierzilaughing