| Pamanteanul a întrebat:

Psihiatrii mei ma vor înapoi la spital, spun ca le e dor de mine ca sunt bun și colegilor și pacienților de acolo le e dor, dar eu mai vreau sa stau în libertate, ce sa le spun? Ei pot sa ma ia forțat fără sa vreau eu dat fiind faptul ca am mai fost dus odată cu forța și cu minciuna ca ma duc la,, familia cealaltă,, pentru ca am mers la spitalul de urgenta și am zis ca am cancer la inima si am zis ca Dumnezeu nu exista și eram speriat și m-au luat cu forța? La spital ma forțează sa iau medicamente și ma injecteaza iar eu nu am luat medicamente de mult ca nu vreau?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Foarte amuzanta întrebarea, probabil ai 16 ani,ai parte de bulling,fara viata sociala, si na mai uiti de realitate,trebuie si sa infrunti realitatea, va trebui sa muncești si tu sa ai o familie, sa vezi de studii de o cariera,statul pe TPU nu rezolva nimic.,e viata ta, la varsta aia si eu eram ca tine, macar ne jucam si comunicam real, voi oare ce sens o sa aveti, ca vreti totul fara munca.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Invata o noua limba, du-te la sala, invata nu sta pe net nu te alegi cu nimic., parinti tai asta vor sa vada nu unu obsedat de net

| Pamanteanul explică (pentru RAY):

Sa îți zic realitatea? Am 28 de ani, nu muncesc, am fost luat cu forța de psihiatrii odată pentru ca am zis ca Dumnezeu nu exista și am mers sa zic asta la spital de urgenta, dar faza ca ma vor înapoi nu e adevărata.

| doctorandus a răspuns (pentru Pamanteanul):

In ce tara? Ca daca-i spui unui psihiatru roman ca nu exista Dumnezeu si te interneaza din acest motiv, el/ea poate face parnaie.

| Pamanteanul explică (pentru RAY):

Ai dreptate, o noua limba nu vreau sa învăț ca în Romania vreau sa stau, dar o sa ma duc la sala și o sa învăț o meserie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simulează că ești nebun. Așa te vor azvârli afară, că e nevoie mare în politică de tine.

| doctorandus a răspuns:

Dap, dacă ești într-o țară islamică și negi că Dumnezeu există poți fi considerat nebun. Dar nu în România. Psihiatrul nu se amestecă în ce religie ai sau n-ai.

| doctorandus a răspuns:

Pe psihiatru nu-l interesează dacă crezi sau nu în Dumnezeu, ci dacă te crezi Isus Hristos, profet al lui Dumnezeu, contactat de extratereștri cu un mesaj pentru umanitate, dacă vecinii îți pun otravă în lampa din plafon, dacă te simți urmărit de SRI/FBI/CIA, etc.

| Zuzu1991 a răspuns:

Imi pare rau ca nu am inregistrat, am vazut unul CA TINE, in pijama, care trecea strada, in fata spitalului, si au venit gardienii in fuga... PE ROSU (mai aveau putin si se puneau in genunchi ca masinile sa nu demareze) si l-au apucat p'ala de maini si l-au tras inapoi in spitalul DE NEBUNI
sper sa nu omori pe nimeni si sa iti iei medicamentele

| Pamanteanul explică (pentru Zuzu1991):

Nu omor pe nimeni, nu am dorința sa ucid, dar pentru ca zic ca Dumnezeu nu exista și cuget la intrebari existențiale ei vor sa ma ducă la psihiatrie, e corect asa ceva?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Stai bland, manca-l-ar mama de persoana NEBUNA

| Invictusman a răspuns:

Pentru retard mintal nu ar trebui sa fi dus la psihiatrie involuntar.
Ce dovada au ei ca Dumnezeu exista?

| Cracanul a răspuns:

Slabut.

| Chetniks1945 a răspuns:

Vrei sa fim amici? si eu am legaturi cu aia din psihiatrie, dar pe mine m-au luat pe bune, nu din prostii d-astea ca nu exista X.