| melissa_3397 a întrebat:

Rescrieti intr-un mod funny capra cu trei iezi sau scufita rosie laughing)... cel mai tare ia fundita happy

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Acum multi multi ani, saptamna trecuta, scufita rosie a primit de la mama ei, sarcina de ai duce bunicii ei un cos cu bunatati ...cum este criza in cos nu era decat paine! mergand ea ce mergand, ajunge in mijlocul padurii si se intalneste cu becali, imbracat in lup! Hmmm? domnule becali de ce sunteti imbracat in lup? becali: Pai bai scufit-o care esti tu rosie, eu am prins un lup incercand sa imi manance oile! ...adica steaua, asa ca am prins lupul, pe care il cheama borcea, si m-am imbracat in blana lui, ca sigur era si copos cu el. si vreau sa il prind! Ii da un pac-pac smarandescu si gata! m-ai inteles scufit-o care esti tu rosie?
scufita: NU!
becali: bine. asa te vreau!
Mergand scufita ce mergand, ajunge la o intersectare de drumuri!, un drum ducea la casa bunicii si un drum ducea in tara prostilor( cotroceni ), din pacate scufita a gresit drumul, din cauza ca adevaratul lup a schimbat indicatoarele! ( da pana la urma le-a pus cum erau, fiindca si asa erau incurcate )!
Dupa o ocolire de 3 ore, si o oprire la mcdonalds, urmata de o vizita la spitalul de boli infectioase de unde a luat infectie, scufita noastra a ajuns la casa bunicii! Lupul cum era șiret, fiindca era ruda cu un bou ( Diaconescu), stia sa profite la maximum de oameni! asa ca s-a dus la usa si i-a spus bunicii! Ori ma lasi sa te mananc, ori iese Mircea Badea presedinte! bunica accepta decat in c***t mai bine in stomac!
scufita, veni pana la urma in casa buncii, si o intreba?
scufita: bunico de ce ai ochii asa de mari?
bunica: cred ca am conjuctivita, da nu merg la doctor ca ma ia dracu!
scufita: bunico de ce ai urechile asa de mari?
bunica: am gigantism, la urechi, altceva?
scufita: bunico, de ce ai dintii asa de mari?
bunica: mi-am pus silicoane in dinti! si sa te mananc mai bine!
scufita fusese mancata, si cu ultimele puteri striga la padurar sa o ajute!
padurarul intra pe usa il vazu pe lup iar lupul zise!
lupul: Domn Basescu, de cand sunteti padurar?
padurarul : pai de cand, e boc prim ministru, trebuie sa curaț eu tara de gaozari ca voi!
lupul : si merge?
padurarul : nu prea... da ce naiba tot vorbesc eu, dale afara pe bunica si pe scufită care e rosie! ca pun sepepiști pe tine ma! ce imi plac glumele mele mă!
lupul: mai bine ma impusti!
padurarul: bine ma asa o sa fac! Pac-Pac, l-am impuscat!
dupa ce lupul fusese impuscat de gaozarul sef, adica padurarul, adica basescu, adica betivul!, padurarul adevarat veni, taie burta lupului, si le elibera, pe bunica si pe scufita! pe lup il aruncara, in rau!
si traira fericiti, pana la adanci batraneti. sau pana a ajuns Diaconecu presedinte!

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Apache merita fundita aia rolling on the floor se vede ca e fain Mircea Badea [ love struck] si antena 3love struck laughing

si povestea : scufita a pierdut iezii pe gaura cheii iar capra a parat-o la maica-sa si nu i-a mai dat voie sa-si tina majoratul rolling on the floor trista, s-a dus la lup [ traficant de droguri] si a cerut niste Maria smug sa uite de necazuri dar nu mai avea.de ce? pentru ca iezii stateau drogati si scriau declaratii de dragoste.
declaratie ied 1 : "iubita mea draga, pentru tine m-am drogat. nu ma mai iubesti. nu stiu ce sa fac" rolling on the floor
si dedicatia iedului 2 : " iada mea scumpa. numai la tine mi-e gandul. iar am inceput relatia cu stangul" rolling on the floor)))))))))
pe iedul 3 l-a gasit capra si a luat-o pe coaja love struck
rolling on the floor
ma rogrolling on the floor

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Scufita era alba dar s-a facut rosie cand s-a pus capra langa un gard cu sarma ghimpata ca sa joace trei iezi lapte gros. Lupu'...lasa...

| irina20 a răspuns:

O capra cu 3 iezi fac 3 mii de cacarezi. Dar o capra cu un tap, cate cacareze fac?

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Acum fff mult timp ieri pe scufita rosie o trimise-se masa la capra cu trei iezi, sa-i de-a si ei o paine ca sa i-o trimita lu bunica-sa.

Scufita rosie pe drum in padure se intalnise cu Basescu imbracat in caprioara.

Scufita : Ba Basescule, ce cauti tu in padure?
Basescu: Bhee, ma duc sa caut lupudevil care mi-a mancat caprele, bhee

Scufita: Bine bha. ai vazut-o pe aia cu trei iezi?
Basescu: bhee. da uite-i acolo casa...bheee
Scufita: Aha. Mersi. Si la mai multa criza

Dupa 2 minute ajunse la capra

Scufita: BA Capro da-mi si mie niste paine ca sa eu dau lu moarta aia de bunica

Capra: Bine fa ya da alta data sa nu mai viwinking

Scufita: E HOO FHA. pe criza asta... o-i mai veniwinking

Scufita pleca de la capra cu trei iezi

DUpa 2 zile ajunse la bunica-sawinking

Scufita: Auzi fha bunico uite na ca ti-am adus de haleala ca ai zapacito pe fita la tel ( scufita fara sa stie ca a mancat-o lupu)

Bunica: Mersi. Scarbo

Scufita: Auzi da tu de ce ai asa ochi mari?
Bunica: Mi-am facut transef de ochi ca mi-a zis lupu ca nu ma mai **** daca am ochelari ca cicca par mai batrana

Scufita : aha... Da de ce ai urechi asa mare?

Bunica: e... si tu acum... m-a **** lupu in urechi

Scufitabig grina de ce ai dinti asa mari?
Bunica: E sange,,, nu crezi ca vrei cam multe? M-ai bine treci la mine in gura

Intre timp aparu bunica din armaat cu pistolu si cu paduraru

Bunica facu pe criminala si la omorat pe lupdevil

Si toti au trait fericiti. Pana in 2012

love strucklaughingrolling on the floor Sper sa iti placa

| 202 a răspuns:

3 iezi vaneaza o capra care iese dintr-o rosie scufitza verde big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca pot raspunde ma cheama Madalina dar nu am un raspuns.