| Hammurabi a întrebat:

Să răspundă doar cine știe.
Lupul din "Scufița Roșie" e același cu lupul din "Capra cu trei iezi"?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Cei 2 lupi nu sunt unul si acelasi pentru ca amandoi au murit in cele 2 povesti si nu puteau muri de 2 ori.

6 răspunsuri:
| EcceHomo a răspuns:

Nicidecum.
Profilul psihologic al lupului din "Scufița Roşie"seamănă izvitor de bine cu cel al lui Eugen Stan, iar cel al lupului din "Capra cu trei iezi" cu cel al lui Cristian Pomohaci.

| NikFlorian a răspuns:

Nu prea... deoarece "Capra cu trei iezi" a fost scrisa de Ion Creanga iar "Scufita Rosie" de Fratii Grimm.

| AllexxGrigoras a răspuns:

Nu sunt diferiti