| anonim_4396 a întrebat:

Înainte de Salar: Ce bine va fi când o sa primesc 2000 Ron pe luna o sa îmi ajungă mie personal și poate ajut și pe altii:

Când ii primesc:

800- chirie 1 camera
400-cheltuieli
700-tigari
100-transport microbus

=2000 ron

Mancare=?
Ieșiri în oras cafea=?
Cumpărături haine pentru mine=?
Cumpărături în casa plastice, bureți, hârtie igienica etc... =?
Medicamente=?
Șampon și produse igiena=?
Alte lucruri=?
Ajutor pentru altii=?

Înțelegeți cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine a spus că nu ai voie? Deces de cancer la 40 de ani garantat. Nimeni nu te oprește.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

700 - tigări?
Înțeleg cum stă treaba.

| Pamanteanul a răspuns (pentru sadrian46):

D ce nu am voie sa fumez și eu măcar ca alcool nu consum... Măcar un viciu am și eu

| sadrian46 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Cine a spus că nu ai voie? Deces de cancer la 40 de ani garantat. Nimeni nu te oprește.

| Yuoia a răspuns:

Din aia 700 dati pentru tigari (cat chiria?) poti rezolva toate alea la care pui semnul intrebarii.
Nu e obligatoriu sa fumezi. Poti avea un viciu daca tii mortis, mai putin costisitor. Dar sa stii ca se traieste exceptional fara vicii.

| Pamanteanul a răspuns (pentru Yuoia):

Alea cu semnul întrebării înseamnă 4000 de Ron femeie bună sau ce esti

| Yuoia a răspuns (pentru Pamanteanul):

Eu am venit mai mic decat tine. Nu fumez. Dar imi permit multe "nimicuri" pe langa nevoi.

| Pamanteanul a răspuns (pentru Yuoia):

Stai în chirie sau ai apartamentul tău?

| Yuoia a răspuns (pentru Pamanteanul):

Am stat in chirie. Am pus ban pe ban si mi-am cumparat apartament.

| Pamanteanul a răspuns (pentru Yuoia):

Hmm... Se pare ca ai lucrat în străinătate de ai pus bani deoparte... Oricum felicitari

| Yuoia a răspuns (pentru Pamanteanul):

Ba nu. Am lucrat in tara. Si nici macar in functii bine platite. Dar in acea perioada am facut multe sacrificii.