| Rucsss a întrebat:

Sall, TPU.

vreau si eu niste bancuri cu bula.

cele mai tari primesc fundita.

kiss

Răspuns Câştigător
| Danoninooo a răspuns:

Mos Nicolae sta in seara de

Mos Nicolae sta in seara de Ajun in fata lui Bula. Ii arata cu degetul si ii spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bula:
- Tata, mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

Bula completeaza o fisa

Bula completeaza o fisa personala pentru angajare. La data nasterii trece 15 august.
- In ce an? intreaba functionara de la oficiul fortelor de munca.
- In fiecare an!

Bancuri tari cu Bula in armata

Bula se intoarce acasa in permisie, de pe front. Parintii lui Strula prieteni de familie si vecini, il intreaba.
-Dar Strula ce face, de ce n-a venit?
-Pai,… stiti eram in transee, ne ataca inamicu’, cand ce-i trece lui Strula prin cap…?
-Iote’ asa un glont di marii…!

——————————————————————————–
Bula era in armata. intr-una din zile, cand faceau instructie Colonelul le sugereaza sa simuleze un atac aerian.
Toti soldatii se ascund numai Bula sta in mijlocul campului de exercitii. Colonelul nervos peste masura se duce la Bula si-i zice:
-Soldat!
-Da, sa traiti!
-De ce nu stai ascuns cum fac ceilalti, ba cretinule!
-Ba da, sa traiti, stau sub un copac!
-Si unde vezi tu copacul, scarnavie?
-Da tu unde pi**a matii vezi avioane, sa traiti?
——————————————————————————–
Varianta:
Instructie de camp. Sergentul il intreaba pe Bula:
-Soldat, ce faci daca in fata ta vezi 500 de inamici?
-Ii impusc cu mitraliera, domnule sergent, zice Bula.
-Dar ce faci daca vezi in stanga 800 de inamici?
ii impusc cu mitraliera, domnule sergent.
-Dar ce faci daca vezi in dreapta 1000 de inamici?
-ii impusc cu mitraliera, domnule sergent.
-Dar de unde iei tu atatea cartuse, Bula?
-Din locul din care aduceti si Dumneavoastra inamicii…
——————————————————————————–
Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.
-E cineva acolo?
-Mai bine ma duc in padurice …
-Mai bine arunc o grenada …
-Mai bine te duci in padurice!
——————————————————————————–
Bula la cabinetul medical al regimentului:
-Dom’ doctor, ma simt foarte rau!
-Unde va simtiti rau?
-Sa traiti, aici in armata!

Bula facea scoala de parasutism si comandantul care antrena grupa lui Bula vrea sa-si bata joc de ei si sa-i puna sa faca primul salt undeva in Sahara.
Instructorul ii ia si le zice:
-Baieti, vedeti ca va parasutam in desert. Acolo sa asteptati ca trimitem un jeep sa va ia. Apropo, luati-va vreo 20 de parasute ca sunt d-astea romanesti.
Sare Bula primul’ din grupa lui si pe la vreo 5000 de metri vrea sa deschida prima parasuta. Bine inteles ca aceasta nu merge si el isi zice:
-Nu-i nimic, mai am 19 parasute.
Bineinteles ca nu i s-a deschis niciuna din parasute. Vazand el cum sta treaba ii vine inspiratia metafizica:
-Ba, ce ghinionist sunt: nu mi s-a deschis nici o parasuta din alea 20, da’ daca nu vine jeepu’ sa ma ia?

Sper ca te'am ajutat. >big grin

1 răspuns:
| Funner a răspuns:

Am gasit o selectie noua pe
moldfun.net/bancurinoi-glume-cu-bula