| RaKket a întrebat:

Sallut! Dati-mi citeva bancuri, glume sa ma distrez si eu happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau niste oameni care trebuiau sa treaca strada. Se uita in stanga, in dreapta, nimic. De-odata, o voce spune: "Treceti, treceti!". Oamenii trec, ii calca masina. A doua zi, un alt grup trebuie sa treaca strada. Se uita in stanga, nimic. In dreapta, nimic. Aceeasi voce spune: "Treceti, treceti!". Trec oamenii, ii calca masina. Un om mai destept, in urmatoarea zi, vrea sa treaca strada. El deja stiia ca vocea i-a pacalit pe ceilalti. Se uita in stanga, in dreapta nimic. Nu vroia sa treaca deoarece stia de ceea ce se intamplase. Vocea zise "TRECI! TRECI!". Atunci, omul nu a trecut si o masina l-a calcat pe trotuar.

La o partidă de vânătoare, un bărbat elegant din Stockholm împuşcă o raţă. Pasărea cade însă în ograda unui fermier, care susţine că vânatul îi aparţine.
- E pasărea mea, insistă orăşeanul.
Fermierul sugerează să fie tranşată disputa în stil vechi, cu un "şut neaoş":
- Eu îţi trag un şut cât pot de tare în boaşe, apoi tu faci la fel cu mine. Cine urlă mai puţin ia pasărea. Bărbatul e de acord. Fermierul îi trage un şut straşnic în părţile sensibile. Când îşi revine, oraşeanul şopteşte cu greu:
- Bine. Acum e rândul meu.
- Lasă, zice ţăranul. Poţi să păstrezi raţa.

Un şofer gonea cu 150 km/oră. Vede girofarul unei maşini de poliţie în oglindă si accelerează. După o vreme, vede că nu poate scăpa de poliţist şi trage pe dreapta. Poliţistul îi spune:
- Am avut o zi groaznică şi vreau sa ajung acasa. Dar mi-a plăcut urmărirea. Aşa că zi-mi o scuză bună şi te las sa pleci.
- Acum trei săptămâni, nevastă-mea a fugit cu un poliţist, zice şoferul. Când te-am văzut în spate, am crezut că vrei să mi-o aduci înapoi.

Un bărbat îi spune prietenului său:
- Soţia mea ţine o cură de slăbit de trei săptămâni.
- Cât a pierdut până acum?
- Două săptămâni.

Soţia: "Iubitule, ai observat? Am cumpărat o perie nouă pentru toaletă."
Sotul: "Am văzut, dar prefer totuşi hârtia igienică."

Plimbându-se printr-un bâlci, un bărbat ajunge la cortul unei ghicitoare. Gândindu-se că se va amuză straşnic, omul intră în cort şi se aşază.
- Văd că eşti tatăl a doi copii, spune ghicitoarea, privind în globul de cristal.
- Aşa crezi tu, replică dispreţuitor bărbatul. Sunt tatăl a trei copii.
- Asta s-o crezi tu!, zice ghicitoarea.

O vecină da peste un puşti care stă pe scări şi plânge.
- Ce-ai păţit, puişor?, îl întreabă ea.
- Tată a păţit-o, se smiorcăie puştiul. S-a lovit la deget cu un ciocan.
- Şi atunci tu de ce plângi?
- Pentru că la început am râs.

Broască ţestoasă-tată îi spune fiului o poveste: "A fost odată că niciodată o iepuroaică albă."
- Asta-i o poveste pentru bebeluşi. Nu ştii una SF?, spune fiul.
- Bine. "A fost odată că niciodată o iepuroaică astronauta."
- Tată, insistă puştiul, zi-mi ceva că pentru copii mai mari!
- Bine, bine. Dar promite-mi că nu mă spui lui mami! "A fost odată că niciodată o iepuroaică goală puşcă"

Doctorul: "Mi-aţi ascultat sfatul şi aţi dormit cu fereastra deschisă?" Pacientul: "Da".
Doctorul: "Deci v-a dispărut complet astmul de care sufereaţi?"
Pacientul: "Nu, dar mi-au dispărut ceasul, televizorul, iPodul şi laptopul".

9 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Nu vrem să te distrezi.Deal with it.

| AikkoxD a răspuns:

*îl distrează pe GNicolai*

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Do not live your life in jokes.

| CautNume a răspuns:

Trebuie sa scriu replica mea iar:((:((:((:
Inca unu` pe care-l uimesc daca-i zic ca exista gugal >:)
Apropo:Exista gugal! Wow ce inventie... E super tare poti sa vezi, uite:www.google.ro

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Deci...

BAU!

| RaKket explică (pentru TotEuBaiiIsBack):

Mersi mult

| Dayana12345 a răspuns (pentru TotEuBaiiIsBack):

Ce tare! Eu chiar am ras!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Nea`nicolae, nu avem bancuri.

| ÐÿÅ a răspuns:

‎- Alo, 112?
- Care este urgenţa dv?
- Două fete se bat pentru mine.
- Şi care este problema?
- Aia urâtă e pe cale să castige.
[ parca asa era laughing ]