| Pisicapersană a întrebat:

Am un laptop cu win7. Recent acesta a inceput sa mearga foarte incet! Asa ca am trecut pe Win10. De atunci, PC-ul "zboară"! Din păcate, azi de dimineată am uitat geamul deschis la dormitor, iar pc-ul a zburat pe fereastra!
Ce mă fac acum fără PC:-(

1 răspuns:
| TheCrusader a răspuns:

Poti sa incerci un Raspberry Pi 3. Nu e chiar foarte puternic, dar merge cat de cat sa il folosesti ca un calculator normal. Jocurile noi nu merg, dar cele vechi merg perfect. Poti sa faci sa iti mearga minecraft cel mult asta daca folosesti optifine si dai un overclock la pi.