| sergiu995 a întrebat:

imi ziceti si mie niste bancuri super tari plzz, m-am plictisit tot să scriu pe google?

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

La scoala, in prima zi, profesoara intreaba despre meseriile parintilor:
Gigel: - Tata e muncitor!
Ionel: - Tata e macelar!
Alinuta: - Tata e sofer!
Bula: - Tata e la politie!
-Dar, Bula, ce face tatal tau acolo?
-Nu stiu, aseara l-au luat

Singurul defect al cainilor, e ca iubesc orice jigodie de om!

-Ionele, daca te ratacesti ziua in padure si nu ai busola la tine, cum afli unde este nordul?
-Foarte simplu, domnule profesor.Ma duc acasa si-o iau.

Bună gagica asta, o mai vreau!
- Da, ai mai fost cu ea?
- Nu, dar am mai vrut-o.

Mi-am numit soacra proasta. Sotia n-a vorbit cu mine o saptamana. Am mai numit-o o data. Sotia n-a vorbit cu mine inca o saptamana. Iata unde era ascuns butonul magic OFF!

A arunca mucurile de tigara pe geam este o dovada de proasta educatie. Acestea pot nimeri in oamenii buni care urineaza sub fereastra.

La o scoala din Los Angeles, in clasa a IV-a se prezinta un nou elev.
Invatatoarea, Mrs. Smith, il prezinta pe Yoshue Suzuki si-i roaga pe elevi
sa-l primeasca cu prietenie pe noul lor coleg, proaspat mutat din San Diego cu familia, tatal sau fiind promovat de la o fabrica in conducerea unei firme de produse electronice. Limba nu va fi o bariera, deoarece Yoshue, ca toti japonezii de varsta lui, vorbeste perfect engleza si a facut si clasa a III-a la San Diego.
Apoi se trece la cele cuvenite primei zi de scoala.
- Hai sa vedem ce mai stiti din istorie, spune invatatoarea. Cine a spus
"Dati-mi ori libertate, ori moartea"? Liniste. O clasa cu figuri
inexpresive, cu exceptia lui Suzuki, care ridica mana: "Patrick Henry,
1775".
- Foarte bine! se bucura Mrs. Smith. Acum, cine a spus "Guvernul poporului, numit de popor, pentru popor, nu va pieri de pe fata Pamantului"?
Din nou, numai Suzuki stie: "Abraham Lincoln, 1863". Invatatoarea se
adreseaza iar intregii clase: "Ar trebui sa va fie rusine! Suzuki, care e de
numai un an in America, stie mai multa istorie decat voi!"
Din fundul clasei se aude soptit: "f...tu-i pe japonezi!"
- Cine a spus asta? sare ca arsa Mrs. Smith.
Suzuki, imediat cu mana sus: "Generalul MacArthur, Iwo Jima, 1945!"
Cand mai aude si asta, un elev din fundul clasei reactioneaza: "Imi vine sa
borasc!"
Invatatoarei ii ies ochii din cap: "Cine a mai zis si asta?"
Din nou Suzuki: "George Bush, primului ministru japonez in 1991, cand i s-a facut rau la dineul oficial"
Pe un alt elev il apuca pandaliile: "Numai in gura ti-as da!". Suzuki sare
din banca cu mana sus: "Bill Clinton catre Monica Lewinski, 1997".
In clasa se declanseaza isteria. Se aude un strigat: "Suzuki e un rahat!"
Yoshue nu se da batut: "Valentino Rossi, campion mondial de motociclism, cand l-a lasat motorul la Imola in 2002!"
Mrs. Smith lesina. Toata clasa se aduna in jurul ei si cineva spune: "Am
intrat in c...t pana-n gat!". "George W. Bush, Irak 2005", sopteste Suzuki.
In clasa intra directorul, atras de strigate: "Ce-i porcaria asta?! Nu va
mai suport! Iesiti toti afara!" Suzuki nu pierde ocazia: "Traian Basescu,
presedintele Romaniei, catre Radu Timofte, Gh. Fulga, Virgil Ardelean si
Ilie Botos, la disparitia lui Omar Hayssam, 2006!"

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Și ei le iau tot de la google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu m-am plictisit de întrebarea asta care a fost deja pusă de sute de ori.

| Mokaxoxo a răspuns:

O tânără stătea pe o bancă în parc. Un individ, ce părea boschetar, se aşează lângă ea şi o întreabă:
– Domnişoară, vreţi să vă culcaţi cu mine?!
– Nu!
– Atunci, vă rog să plecaţi din patul meu!

M-am băgat astăzi în seamă cu o blondă:
- Ce zici, frumoaso, vii cu mine la petrecerea de Revelion?
Însă m-am răzgândit când mi-a răspuns:
- Sigur că da, pe ce dată?

Cica un irlandez, un mexican si un blond erau muncitori pe un santier, undeva la etajul 20, si vine pauza de masa. Irlandezul îsi deschide punga cu mâncare si zice:
- Din nou varza si carne de vaca! M-am saturat! Daca si mâine tot asta gasesc în punga, ma arunc!
Mexicanul deschide punga si zice:
- Din nou tacos! M-am saturat de tacos! Daca mâine gasesc tot tacos, ma arunc!
Blondul:
- Din nou lasagna! M-am saturat! Daca mâine e la fel, ma arunc.
A 2-a zi, irlandezul are exact aceeasi mâncare, se arunca si moare, mexicanul se arunca si moare si el, blondul idem, se arunca si moare.
La înmormântare, nevasta irlandezului:
- Daca stiam ca nu-i place, i-as fi gatit altceva!
Nevasta mexicanului:
- As fi putut sa-i dau tortillas, chilli peppers sau altceva! Daca as fi stiut!
Acum toata lumea se uita la nevasta blondului, si se uita, si se uita, la care nevasta blondului zice:
- De ce va uitati asa la mine?! El îsi facea singur pachetul!