| Greg_Greg_1985 a întrebat:

Vreau sa fac si eu un video si nu stiu sigur daca pot filma in Mall (Verranda/Mega Mall), ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare mall are regulamentul lui. Cu toate că trec oameni mulți vizitatori pe coridoarele magazinelor, pe aleile interioare. nu este un spațiu public, are un propietar. Nu scrie de obicei, nu este afișat filmatul interzis, dar asta se subînțelege. Nu va fi tot timpul lângă tine cineva de la pază, dar vei fi supravegheat cu camerele de luat vederi și să ai neplăceri apoi, să solicite de la tine să ștergi înregistrarea. Ca să nu ai probleme, la serviciul informații cere voie, explicând ce dorești să faci.