| olivert1310 a întrebat:

Salutare!
Am nevoie de ceva idei pentru niste farse, cea mai buna idee primeste funda si multumirile mele happy
Ideea este urmatoarea: stau la camin folosesc un frigider comun pentru a-mi pastra mancarea. Numai ca de vreo luna imi tot dispare mancare din frigider si nu stiu cine face treaba asta. La inceput, manca putin, acum e deja prea mult peste limita suportabila si as vrea sa fac o farsa celui care mananca. Sa pun ceva in mancare care ori sa-l faca sa stea numai pe buda ori sa-l manince pielea doua zile si apoi sa-i treaca. Vreau sa pun ceva in mancare dar sa nu-l omoare laughing)
Ce idei aveti? Voua ce va trece prin cap?

8 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Laxativ si o sa-ti dai seama repede cine-ti fura, dar vezi sa nu uiti ca ai pus si sa mananci tu.

| olivert1310 explică (pentru ZEU93):

Laxativ m-am gandit sa pun si eu! Am vazut ca azi din o galetusa de iaurt plina a mai ramas 5 linguri.

| DrMundo a răspuns:

Eh cate poti face, in primul rand ai putea sa pastrezi niste mancare mai veche si sa o pui in frigider la vedere dar fara ca ceilalti sa stie ca e veche sau expirata, iar cel ce o va manca. nu va fi prea misto de el, sau poti sa pui lapte stricat peste mancarea care nu o mai vrei si stii ca o vor lua, in felul asta ori o vor manca si va fi naspa de ei, ori nu o vor manca

Răspuns utilizator avertizat
| Maya_Maria_2000 a răspuns:

Pune o rama sau ceva scarbos prin mancare. Sau laxative big grin

| EM_Elenius_1995 a răspuns:

Puneti telefonul in frigider, dar ai grija ca frigiderul sa fie dat la minim, si il filmezi... Daca spune ca nu a furat el ii dai la ficat laughing