| Andreea_6336 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva bancuri foarte amuzante

Răspuns Câştigător
| CrIsSLoveCristi a răspuns:

UIte cateva la care am ras: laughing

Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune: - Vezi blonda aia? Moare dupa mine! Celalalt raspunde: - Cum asa? Primul pensionar: - Ca doar n-o sa moara inaintea mea!

Profesoara il intreaba pe bula despre viitor:
-Visez sa fiu miliardar ca tatal meu.
-Tatal tau e miliardar?
-Nu, dar si el viseaza...

O femeie avea trei copii.Doi au murit de mici si unul de chiftele.

Intr-o barca erau 99 de pinguini. Barca s-a rasturnat. Cati pinguini au mai ramas in barca? 66.

Un tip isi revine dintr-o coma profunda de 7 luni. In tot acest timp, sotia lui a stat zilnic lînga patul lui. La cateva zile dupa ce si-a revenit, isi cheama sotia:
- Draga mea, ai fost alaturi de mine în toate nenorocirile prin care am trecut: cand am fost concediat, m-ai sprijinit enorm; cand afacerea mea a dat faliment, ai fost langa mine; cand am fost impuscat, ai stat alaturi de mine; cand ne-am pierdut casa, ai fost tot langa mine; cand sanatatea mea s-a subrezit, m-ai sprijinit permanent. Stii ceva?
- Ce sa stiu, dragul meu? intreaba ea zambitoare.
- Cred ca imi porti ghinion!

Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune:
- Cand oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie:
"Sub aceasta pietrisoara
Doarme-a noastra Marioara.
S-a nascut fecioara,
A trait fecioara,
Si-a murit fecioara."
Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa spuna, asa ca a sapat pe cruce:
"E Maria dedesubt; si n-are sigiliul rupt."

Ce face o blonda pe autostrada cu o foaie de hartie in mana? Invata sa conduca un A4...

De ce danseaza blondele la semafor? Cred ca-i discoteca

O blondutza atat de blonda incat...
~ Si-a vandut masina ca sa faca rost de bani de benzina
~ Si-a luat o lanterna pe baterii solare
~ A luat o rigla ca sa masoare cat a dormit
~ Cand e scris pe un formular "Lasati nescrisa aceasta parte", ea scrie OK
~ In loc sa ia autobuzul 44, si l-a luat de 2 ori pe 22
~ A fost lovita de o masina parcata
~ Te intreaba numarul de telefon de la 911

Ce inseamna o femeie gravida pentru un canibal? Kinder cu surprize!

2 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Un om mergea pe-un cal etc.

| NOBODY a răspuns:

Un om avea un cal și calul n-avea nimic împotrivă