| Pool77 a întrebat:

Sunt singurul care rade copios de vegani?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu siguranta nu esti singurul. Eu insa doar zimbesc. Pentru ca nu e de ras, e de plans. E foarte grav ca ei cred ca asa e cel mai bine cum stiu ei, dar, mai mult, incearca sa impuna ceea ce cred si celorlalti.
Cu astia eu as face urmatorul lucru: i-as tine o saptamana infometati, si i-as duce apoi sa mai stea o zi sau doua intr-un fast-food, hai sa nu zicem unul ordinar, ci McDonalds, sau KFC, chiar acolo unde se pregateste totul. Si as lua salatele de acolo ca sa ramina doar ceea ce contine carne. Intrebarea se pune, intr-o astfel de situatie, s-ar mai gindi ei la binele animalelor sacrificate, sau s-ar gindi doar la burtica lor, ca sa-si potoleasca foamea? E greu de zis ca ar fi gata sa nu manince, atita timp cit in istorie au fost cazuri de femei care, cand cetatea in care stateau era asediata si nu mai aveau hrana, isi mincau si propri copii. Si, ca sa demonstreze ca ceea ce ei cred ca fiind adevarat, ar trebui sa mearga pana la moarte pentru asta, atit sa fie de convinsi, adica sa stea mult si bine la McDonalds si sa nu ia nimic, sa moara de foame, cu mincarea in fata, cu mirosurile ce i-ar imbia moment de moment, datorita convingerilor lor. Dar as fi cam sadic, nu? happy

| Pool77 explică (pentru cristi202):

Sadic? Nu, deloc.
Nu stiu daca ai vizitat macar o pagina pe Facebook, de astia de vegani, pai sunt unii care ar baga cutitul in noi astia care mancam carne laughing)
Pana la urma, daca ei cred ca meritam moarte, ei de ce n-ar merita?
"Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte."

| BeastMaster a răspuns:

Nu, esti doar parte din majoriatete, nimic special la tine. Niste oameni care incearca sa schimbe ceva prin ei, prin concentrarea asupra hranei de origine vegetala fara uciderea fara rost a unor animale si constienti ca isi pot lua aportul de proteine din alte surse. Respectarea mediului, faunei si a corpului, este cel mai amuzant. Ma *** pe mine de ras de fiecare data cand vad bullshituri despre veganism. Who d'fu* needs that.

| VibeTrix a răspuns:

Nu esti singurul. Eu rad cand vine Craciunul si mi-e mila de ei. laughing

| HadesSs a răspuns:

Si pe mine ma distreaza faza... daca mie imi ploua in gura cand cineva taie carnea la sharoma lor le ploua in gura cand cineva tunde iarba?laughing

| BroPew2017 a răspuns:

E alegerea lor. Imi place carnea. Lor nu. Gusturile nu se discuta happy ( mai mult kfc si pulpe prajite pentru noi laughing glumesc si eu )

| Pool77 explică (pentru BroPew2017):

Ma refer la astia militanti care ar baga cutitul in astia care mananca carne si nu legume