| UserName450 a întrebat:

TPU, am si eu o intrebare. Iarna in special cand te dai cu colacul la Predeal ce viteza are alunecarea? Ca am vazut ca nu este mai mult de 7-10 secunde alunecarea. Deci lamuriti-ma si pe mine, ce viteza are alunecarea cu colacul la Trei Brazi?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

5 Amperi.

| Ironwin a răspuns:

Sunt prea multi factori care pot influenta viteza de coborare. Pentru a putea primi un raspuns cat de cat exact trebuie sa stii cel putin urmatoarele : greutatea colacului cu tot cu ocupant, unghiul de inclinare al partiei, temperatura ghetii si cea exterioara, viteza si directia vantului, viteza initiala (adica isi ia avant sau nu ). Oricum foarte pe larg probabil ca intre 10 si 30 de kilometri pe ora.