| pasta a întrebat:

Trei scheleţi mergeau pe stradă. La un moment dat unul îl pipăie pe cel de lângă el şi zice:
- Ia uite ce oase tari ai! Când ai murit?
- In 70′ zice scheletul. Eh… se mânca sănătos atunci. Dar tu când ai murit?
- Păi în 90′, dar şi atunci se mânca încă sanatos.
- Da se vede că si tu ai oase tari.calciu… ce să mai.
- Când ai zis că ai murit? îl intrebară curioşi pe al treilea schelet.
- Bă, eu n-am murit! Sunt student şi mă duc la cursuri.

Un cioban la puscarie... nu stia sa scrie, da' ii trimite o scrisoare lu' nevasta-sa in care desenase o floare, 2 copii, o fantana, un soare si o baba... Nevasta-sa reuseste sa descifreze scrisoarea: "Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, tutz soarele ma-tii!"

Iubito esti geloasa? -Nu. -Iubito esti geloasa? -Nu, ti-am mai spus. -Atunci imi dai un pupic? - Du-te sa te pupe urata aia care ti-a dat like la toate pozele

La scoala este inspectie. Inspectorul pune urmatoarea intrebare:
- Copii, ce faceti daca sunteti intr-o padure si vine ursul?
Bula ridica mana. Profesoara ingrozita, dar inspectorul deja a observat mana ridicata.
- Sa raspunda cel din ultima banca.
- Bula, raspunde frumos!
- Pai incep sa alerg catre un copac.
- Dupa aceea ce faci?
- Ma urc pe copac.
- Si daca ursul se urca si el pe copac?
- Ma sui pana in varful copacului.
Profesoarei nu-i vine sa creada ca pana acum Bula a raspuns asa frumos, ca nu a spus nici o prostie.
- Si daca ursul se suie si el pina in varful copacului?
- Sar din copac.
- Si daca sare si ursul?
- Alerg la un alt copac.
- Si daca alearga si ursul dupa tine?
- Ma urc in copac.
- Si daca se urca si el pe copac?
- Atunci ma sui pana in varful copacului.
- Si daca se suie si el pana in varful copacului?
- Mai du-te'n..., tu tii cu ursul?

Se duce o femee la ginecolog... Dupa consultatie medicul ii zice: doamna data viitoare cind veniti sa va spalatzi in vagin! Doamna pleaca... dar se intoarce peste citeva minute intrebind: doctore daca n-am vagin se poate in lighean?

Un arbitru de fotbal, din intamplare, in loc de cartonas i-a aratat fotbalistului un prezervativ. Pana la sfarsitul meciului nimeni n-a mai indraznit sa faulteze!

Profesoara: Bula tradu in engleza : Pisica a cazut in apa si s-a inecat. Bula: e foarte simplu dna. profesoara " The cat catapultum in water glugluglu and no more miau miau!

Luni dimineata, seful primeste un telefon la birou de la un angajat:
- Sefu', nu va suparati, n-am nici un chef de munca dupa weekend, dati-mi o zi libera, va rog!

- Hai, Mishule, fii om serios, avem o groaza de treburi de facut azi! Mi se mai intampla si mie, dar stii cum fac? Trag o partida buna de sex cu nevasta-mea si ma inviorez extraordinar, capat o energie fantastica! Hai, tinere, fa ca mine si vino la serviciu!
Peste 2 ore, seful il vede pe Mishu muncind cu un spor teribil, ca niciodata.

- Ai vazut, Mishule, ca se poate?
- Mare om esti, sefule! Cata dreptate ai avut! O partida de sex cu nevasta-ta este energie curata.

Un cuplu apare la un curs de biologie si pentru ca erau certati, femeia se aseaza in primul rand, iar barbatul in ultimul rand. La un moment dat, profesorul zice:
- Un taur sanatos trebuie sa aiba pana la 12 cuplari pe zi...
Femeia din primul rand:
- Ma scuzati, domnule profesor, cate?
- Pana la 12.
- Repetati, va rog, pentru ultimul rand!
Barbatul din ultimul rand:
- Spuneti-mi, profesore, este vorba de cuplarile cu o singura vaca sau cu 12?
- Desigur, cu 12.
- Multumesc, repetati, va rog si pentru primul rand.

Intr-o zi Bula mergea pe strada impingand un butoi. Prietenul lui Bula il intreaba: - Unde te duci, Bula? - La doctor. - Si de ce impingi butoiul acela? - Pai doctorul a spus: "Bula, vino cu urina peste o luna".

Intr-un avion pilotii au uitat microfonul de comunicatie cu pasagerii deschis! Zice unul:
- Ce facem? Facem sex cu stewardesa sau mancam? Celalat raspunde:
- Mancam mai intai. Stewardesa ii aude si se grabeste spre cabina sa-i avertizeze ca au lasat statia deschisa, dar se impidedica si cade. La care o batrana zice:
- Nu te grabi maica, n-ai auzit? Mai intai vor sa manance

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul. - E cineva acolo? - E cineva acolo? - Mai bine ma duc in padurice
- Mai bine ma duc in padurice
- Mai bine arunc o grenada
- Mai bine te duci in padurice!

7 răspunsuri:
| HepiBăluns a răspuns:

Faine laughing Te mai asteptam cu altele smug

| BogdyBogdan a răspuns:

Mi-a placut ala cu stiuardeza laughing

| Laurretta a răspuns:

Prea tare bancul cu traducerea lui Bula in engleza laughing am ras ca m-au auzit si vecinilaughing

| Liviu a răspuns:

Eu la ala cu stewardesa laughing god dammit, e bun laughing tine`o tot asa.

| v123 a răspuns:

Mi-au placut toate

| Petrika_Petru_1990 a răspuns:

Super bancuri