| Bot a întrebat:

Un bărbat are dreptul legal sa se casatoreasca cu sora vaduvei sale? Argumentați răspunsul.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu pentru ca e mort. Vaduva este sotia lui si de aia e vaduva pentru ca a murit.

10 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Și morții au dreptu la căsătorie...

| PotcaPădurii a răspuns:

Ar putea, dar ar fi un pic cam putred, dezintegrat si acoperit cu pamant...

| NumePublicAnonim a răspuns:

Da.Daca sotul surorii "vaduvei sale" este si el vaduv al surorii "vaduvei sale" (m-am cam repetat, asa ca am pus intre ghilimele)

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Nu deoarece este mort

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Nu.pentru ca el ar fi humanofil

| ViseDestrămate a răspuns:

Nu,deoarece o femeie se numeşte văduvă atunci când îi moare bărbatul.Deci bărbatul este mort.Aşa dar, sora văduvei nu se poate căsători cu un mort.
Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela31 a răspuns:

Bai dar voi toti nu cred ca ati inteles intrebarea... ufff,Bot cred ca a vrut sa intrebe daca un barbat se poate casatori legal cu cumnata-sa,adica sora vaduvei sale,adica dupa ca i-a murit nevasta omu sa o ia de nevasta pe sora neveste-si,cumnata-sa,ce era asa greu? Deci legal daca poate, habar n-am...Ia zi Bot, am inteles bine intrebarea sau nu?

| Bot explică (pentru mihaela31):

Văduvă înseamnă femeie al cărei soț este mort straight face.

| mihaela31 a răspuns:

Sau ma rog, poate am gresit, scuze.