| Paaandaaa a întrebat:

Un om este intr-o camera care are 2 usi. Pe prima usa se ajunge intr-o camera facuta doar din sticla de lupa prin care razele soarelui ard tot instant, iar a 2-a usa duce intr-o camera in care se afla un dragon care scuipa foc.

Intrebare: Cum poate omul sa scape?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Asteapta sa se faca seara si intra in camera nr 1.

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ce-i asa greu? Poate sa scape iesind pe ambele usi.
Din prima usa scapa seara dupa ce apune soarele, si daca se grabeste iese pe a II-a. Cum?! Vorbeste cu dragonul sa se opreasca 2 minute din scuipat foc. Sunt sigura ca va fi intelegator!

pa, pa.

| anad a răspuns:

Ia instinctorul si stinge focul pe care il scuipa dragonul. Isi cere scuze si il trimite dupa provizii in camera cu lupa. Pana sa se intoarca dragonul, el iese linistit si pleaca pe a doua usa!

| Razvan a răspuns:

Se trezeste din vis, tipand si isi jura ca nu se mai uita la "Dragonul ucigas" si nu mai asculta stirile despre explozile solare?thinking

| pwp a răspuns:

Asteapta sa se intunece

| Fluffy a răspuns:

Asteapta sa se intunece si iese pe prima usa. laughing

| Mera a răspuns:

Asteapta sa se faca noaptehappy

| Andutsaa a răspuns:

Ori asteapta sa se intunece si iese pe prima usa ori ramane unde e big grin... Pusy :*

| georgesur a răspuns:

Sigur sunt destule posibilitati, dar doua ar fi :sa sara pe geam sau sa sune la 112

| Paaandaaa explică:

P. S. dau fundita

| oareux a răspuns:

Sa stea in camera in care erolling on the floor

| Akarisu a răspuns:

Striga un flutre, ii ia aripile si zboara.

| Steffyy a răspuns:

Geamuri are?
Daca da, iese pe geam!
Daca nu, atunci thinking

| Mony a răspuns:

Pai asteapta sa apuna soarele, apoi intra in camera nr 1happy...sau cand doarme dragonul poate sa treaca si prin camera nr 2, incetlaughing

Ps Poate va fi curajos si omoara dragonullaughingrolling on the floor