| rippE a întrebat:

Unde se afla Biserica Neagra din Brasov? laughing si ce culoare are? laughingrolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Pralină a răspuns:

La urmatoare intersectie de strada Flo on Teh Wal si are culoarea alba bineiinteleleslaughing

5 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

E prin centrul brasovului si e putin mai inchisa la culoare laughing ( asta daca vrei un raspuns exact si nu la misto )

| User a răspuns:

In Oklahoma si e verde.

| VladestepeTPU a răspuns:

De fapt e din Braşov, dar culoarea nu este neagră. Aţi mai văzut voi biserici negre raised eyebrows?

| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Oare ce o fiiiiiiiiiii?batting eyelashes
e neagra si e in Brasov happy
a, a, a oare am raspuns corect?

| ioana_6047 a răspuns:

Biserica Neagra se numea de fapt Biserica Sfânta Maria dar dp un incendiu a fost numita asa si se afla in centrul municipiului Brasov. Iar despre culoare, fumul si flacarile au innegrit zidurile atunci cand a fost incendiul insa nu este neagra.