| ImiPlaceSaEnervezLumea a întrebat:

Voi ce credeti ? Descriu realitatea versurile ,sau? De-ar fi să-i luăm pe toţi la rând, Şi pe-actualii, dar şi foştii, Cei mai deştepţi de pe Pământ Au fost întotdeauna ... PROŞTII. Nu te ruga la ursitoare Să-ţi facă-n viaţa ta vreun rost, Mai bine urlă-n gura mare : "Iubite Doamne, fă-mă ... PROST". De ce să tragi ca la galeră, Să-nveţi atâtea fără rost, De vrei să faci o carieră, Ajunge numai să fii ... PROST. In lumea asta cu de toate, Unde se-nvaţă contra cost, Păcat că nici o facultate Nu dă şi diploma de ... PROST. Avem impozite cu carul, Dar înotăm în sărăcie Şi ce buget ar avea Statul Dintr-un impozit pe ... PROSTIE. Ei sunt ca iarba, cu duiumul, Să nu-i jigneşti, să nu-i împroşti ! O, Doamne, de ne-ar creşte grâul Cum cresc recoltele de ... PROŞTI. Şi-n lumea asta răsturnată, Unde cei strâmbi sunt cei mai drepţi, Savanţii noştri mor de foame Şi numai PROŞTII sunt deştepţi

8 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

O baladă despre PROŞTI
Nu ne mai trebuie
Nu putem să îi luăm la rost
Şi de cap să le dăm o ****?

| AlinaaAli a răspuns:

Adevarat!

| ImiPlaceSaEnervezLumea explică:

Am uitat sa precizez ca asta-i `Oda prostiei` happy

| ImiPlaceSaEnervezLumea explică:

Hmmmm gramataica asta! bat-i vina!

| ImiPlaceSaEnervezLumea explică:

Hmmmm gramataica asta! bat-o vina!

| ImiPlaceSaEnervezLumea explică:

Proasta poola a fost la curul matii atunci cand te-a facut pe tine.

| victor_3055 a răspuns:

Vrei sa ma faci prost

| ImiPlaceSaEnervezLumea explică (pentru victor_3055):

Eun mu am zis-o...dar daca tu te consideri...