| daniela96d a întrebat:

Vreau sa dau o petrecere surpriza pentru o prietena si am nevoie de niste idei funny pentru niste jocuri va rog daca puteti sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| EllaGirl97 a răspuns:

Unul din jocurile cele mai potrivite exclusiv pentru petreceri in pijamale este twist, sau nu mai stiu exact daca asa se numeste. stii despre ce vorbesc, nu? "mana dreapta pe bulina galbena" etc etc. e un joc foarte popular, sigur il stii. aaa, si de asemenea ati putea juca mima. garantez ca o sa va amuzati copios. in ceea ce priveste filme sau chestii de genul nu cred ca exista o lista... decat cea pe care ti-o intocmesti tu. eu iti recomand comediile romantice, filmele cu adolescenti, ceva care sa va destinda. desigur, filmul de groaza ar trebui sa fie nelipsit. iti recomand "shutter" (varianta originala japoneza), "the ring 1" sau te mai documentezi tu. eu ti-am spus ce filme am vazut eu la asemenea petreceri si au facut ca seara noastra sa fie mai distractiva.
Uite o idee interesanta de joc este urmatoarea: fiecare sa aiba cate 2 biletele. Pe unul sa scrie "Ce face?" si pe altul "De ce?". Fiecare din voi scrie cate ceva aiurea pe cele 2 bilete (de ex: Ce face? - Afara tocmai a iesit soarele. De ce? - Pentru ca mor de foame.). Le impachetati frumos si faceti 2 gramezi, fiecare corespunzand unei intrebari. Puneti biletele acolo, le amestecati si fiecare trage un bilet de la "ce face" si un filet de la "de ce". Va vor pica biletele altora, sau chiar ale voastre si le cititi (Se intampla asta pentru ca...). Apoi scrieti iar, pe biletelele pe care le aveti si urmati iar pasii de mai sus. Va fi amuzant daca aveti imginatie. In rest puteti sa dansati, sa va jucati baba oarba, matele incurcate, carti (macao pe dezbracate ), sa barfiti.
VESTIMENTATIE:

Scufie -Te face sa arati ca o batranica, dar pentru o petrecere in pijamale este cool.

Ciorapi -Cu model sau uni, ori sosete flausate sau cu cauciuc pe talpa...important este sa nu-ti fie frig.

Incaltaminte -Ce-ar fi sa porti o pereche de papuci de casa in forma de animale? Toti vor admira picioarele tale de "gaina".

Pijama -Numai cine vine cu pijamaua la pachet are voie sa participe!

MUZICA: Muzica linistita este ideala, de exemplu Dido, Coldplay, Alicia Keys, Nelly Furtado, Sarah Connor, Seal sau Usher.

PERNE SI PATURI: Foarte multe perne si paturi ca sa fie calduros.

BATAIE CU PERNE!: Unde sunt perne, vine sigur si bataia. Ai grija ca inaintea petrecerii sa aduni toate maruntisurile din camera.

MANCARE SI SUCURI: Ce petrecere este aceea fara snacksuri sau chipsuri, fara dulciuri si fara sucuri de fructe?

BAIETI?: Nu exista! Petrecerea asta este numai pentru tine si prietenele tale.

PAT: Pregateste o saltea mare pentru toate prietenele tale care vor dormi la tine.

JOCURI: Inventati o noua poveste WITCH sau ghiciti in ursuleti gumati: rosu=iubire, galben=succes, alb=claritate, verde=incredere, portocaliu=creativitate.

LUMANARI: Lumanarelele parfumate sau simple creeaza o atmosfera magica.

uite inca un site care te va ajuta http://lifestyle.ele.ro/Petrecere_in_pijama_--a3025.html;);)

Si acum sa inceapa petrecerea! Deja aud pe fundal melodia lui Cindy Lauper - Girls just wanna' have fun! :)