| Andreeaa56830 a întrebat:

Vreau si eu bancuri cu alinuta....cat de multe, dar nu site-uri.cel mai bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| Xtadelo a răspuns:

Alinuta: Mama, am obosit, mai e mult pana la bunicuta?
Mama: Taci si sapa

Alinuta: Mama, mama, nu-mi place de loc bunica! Mama: Bine, las-o in farfurie si mananca-l pe bunicu

Alinuta: -Mami, pot sa-i tai o ureche lui tata?
-Nu, mai lasa-l sa mai fiarba 10 minute.

Alinuta:
- Tata, ai vazut ce ochi frumosi are mama?
- Nu!
- Uite-i!

Tata: Alinuta, te-ai spalat astazi pe dinti?!
Alinuta: Nu, tata!
T: Dar ai cui sunt dintii de pe jos!

Tata: Te-ai distrat bine in vacanta?
Alinuta: Da! Am fost cu mama si prietenul ei la mare.
T: Si ce-ai facut? Te impacai bine cu el?
A: Da! Ma ducea in fiecare dimineata cu barca la vreo 5Km de mal si eu inotam pana pe plaja!
T: Si nu era greu?
A: Nu, era mai greu sa ies din sac!

Alinuta statea in camera si la geam apare o bufnita :
- buhuuuuhuuuuuuu!
Alinuta se ingramadeste sub perna dar bufnita in continuare "buhuuhuuuu"
Speriata aceaste se duce la maicasa si zice:
-Mama ma mananca pasarica!
Mama zice :
-Scarpina-te si lasa-ma in pace!

Sot si sotie se uita la televizor. Alinuta trece prin fata televizorului, dupa trei secunde trece iarasi si tot asa pana cand sotul ii spune sotiei:
- Draga, spune fetei sa nu mai treaca prin fata televizorului, sa ne lase sa ne uitam la film!
La care sotia:
- Las-o draga, nu vezi ca s-a spanzurat?

Seara vine Alinuta la parinti in sufragerie:
Alinuta: Tata mai primesc inca un pahar cu apa?
Tata: inca un pahar? Dar ti-am dat deja sase pana acum!
A: Da, dar patutul meu arde inca.

Alinuta: Mama, mama, de ce impingem masina in prapastie?
Mama: Taci din gura, altfel se trezeste tata...

Alinuta: Mama, mama, pot sa ling castronul?
Mama: Prea tarziu, Alinuta, deja l-am limpezit...

Alinuta: Mamaaa mie nu-mi place bunica!
Mama: Taci din gura! La noi in casa mananci ce primesti.

Alinuta: Mama, de ce avem noi aici otrava de sobolani? Noi nu avem sobolani in casa.
Mama: Nu mai pune astfel de intebari, si du-i odata bunicii mamaliguta cu lapte.

| Andreeaa56830 explică (pentru Xtadelo):

Ai vrea sa fii admina la pagina mea?

2 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Alinuta:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Alinutei:
- Pai, arde-l si tu pe el!

Alinuta merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Alinuta, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!

Alinuta iese plangand din baie. Tatal ei o intreaba:
- De ce plangi, Alinuto?
La care, Alinuta raspunde:
- Fratii mei m-au dat afara din cada, pentru ca nu am binoclu cu un ochi!

Dupa ore, Alinuta il sacaie pe un coleg:
- Sac-sac! Azi eu am luat un 10, iar tu un 2!
Suparat, colegul ii raspunde:
- Lauda de sine, nu miroase-a bine!
Atunci, Alinuta raspunde:
- Du-te-n c*r la mine, s-o mirosi mai bine!

Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!

Alinuta isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Alinuta o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Alinuta:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

In timp ce Alinuta mergea pe strada, mestecand ingandurata, se intalneste cu o prietena, care o intreaba:
- Ce mesteci acolo, Alinuta?
- O lama.
- E 'Orbit', cumva?
- Nu! E... 'Gillette'!

Alinuta (6 ani) se trezeste noaptea auzind batai in geam. Cand se uita, vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: 'Te mananc, te mananc, te mananc!'
Ingrozita, Alinuta fuge la maica-sa in camera si incearca sa o trezeasca:
- Mami, mami! Ajuta-ma repede, ca ma mananca pasarica!
- Scarpina-te!

Alinuta pleaca de la scoala
Vede tramvaiul in statie... Fuge dupa el, apuca sa puna mana pe bara, dar se inchid usile si ii taie mina
Se supara, fuge si mai tare, se agata din mers, dar isi taie si cealalta mina
In fine, la fel se intimpla si cu picioarele
Ajunsa in fata casei, se taraie pana la usa si bate cu fruntea. Maica-sa vine, deschide si-i spune:
- Vai, Alinuta, nu mai da asa tare, ca faci buba la frunte!

Dupa ce Alinuta lipseste trei zile de la scoala, invatatoarea o intreaba:
- Alinuta, de ce nu ai venit atatea zile la scoala?
- Pai, doamna invatatoare, a murit mama!
- Cum a murit?
- A batut un cui in perete si s-a lovit cu ciocanul peste deget
- Bine, dar nu se moare din asta!
- Pai, stiti Se chinuia prea mult! Tatei i s-a facut mila de ea si a impuscat-o!