cristacheceliute
| cristacheceliute a întrebat:

Zebrele sunt negre cu dungi albe sau albe cu dungi negre?

Răspuns Câştigător
| cristiancristir a răspuns:

Asta se intreba si zebra din Madagascar happy

25 răspunsuri:
| anad a răspuns:

'Are capul alb cu pete maro, fata de culoarea maro deschis si corpul alb-argintiu sau alb-galben cu dungi negre."(http://www.zooland.ro/Zebra-4929.html)

| Elena1234456 a răspuns:

Hm.grea alegere laughing.

| Arthur a răspuns:

Cum vor ăia de la circulaţie să fie.hee hee

| Vizitiul a răspuns:

Zebra este un cal salbatic african cu blana vargata alternativa, atat inchise cat si deschise.

lolita
| lolita a răspuns:

Zebrele sunt animale negre cu dungi albe.

| Ea12345 a răspuns:

Iar asta e a zecea sau a unsprezecea intrebarea asa?:s Grea alegerebig grin

| hominid dreak a răspuns:

Depinde din ce parte te uiti. Daca te uiti de dedesubt o sa vezi dungi albe cu o dunga neagra, iar daca te uiti din lateral vezi dungi negre amestecate cu dungi albe.Si daca mai ai si ceva la bord, o sa vezi numai dungi blonde+dungi brunete.

| Silvia a răspuns:

Sunt acoperite de blana in dungi albe si negrebig grin.

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Atatea raspunsuri si toate corecte, sunt in dilema cu fundita thinking u-r-s-s-noi suntem prietene...hai mai asteptam un pic laughing
Am vazut poza de mai sus si ma gandeam ca seama cu un ponei la inchisoare.

| Deea a răspuns:

Sunt cu siguranta albe cu dungi negre

| florin_7920 a răspuns:

Eu zic ca zebrele sint negre cu dungi albe, ca de aia e zebra.

| 1992 a răspuns:

Pfoalaughing
cum vrei tutongue
daca e mai mult negru inseamna ca negre cu dungi albe, daca nu inversbig grin

| tim a răspuns:

geniala intrebare! aici apare un geniu, bitter sweet. asa e, zebrele sunt cum vor aia de la circulatie! daca e vorba de calul ala numit zebra, atunci treaba sta cam asa: unde e alba zebra are o dunga neagra iar unde e neagra are o dunga alba!

| Яùxsi a răspuns:

O dunga alba, una neagra.

| adinescu a răspuns:

Sunt verzi happy

| lostcontrol12 a răspuns:

Ete na.si daca as stii, pe cine ar interesalaughing)

| madalinutza a răspuns:

Albe cu dungi negresmug
asa e si la semaforlaughing))

| denisa0906 a răspuns:

laughing mai conteaza?laughing emoidele alea laughing tongue joke tongue

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Albe cu dungi negrelaughing

| hax0r a răspuns:

Depinde ce culoare are dunga atunci cand incepi sa numeri de la bot pana la coada sau vice-versa.In 200 de ani de cercetari, oamenii de stiinta nu au ajuns la un rezultat concret.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Albe cu dungi negre

| zuzulici a răspuns:

Albe cu dungi negrewinking

| lovelife_4032 a răspuns:

Depinde din ce perspectiva privesti...winking