| pedigri a întrebat:

Ziceti-mi cele mai frumoase bancuri si cel mai frumos va fi premiat cu o

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
Vad o femeie grasa
-Tati, tati! uite mancare!
-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
-Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!
-Nu fiule, asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
-No, acum-i momentu’ tati
-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

Melcul fugea prin padure ca dementul si se intalneste cu ursu:
- Melcule, de ce fugi ma?
-Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu casa, nevastamea casa, fimiu casa, de unde atatia bani?
Pleaca melcul, si dupa cinci minute fuge si ursu care se intalneste cu strutu:
- De ce fugi, bai ursule?
- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu blana, nevastamea blana, fimiu blana, de unde atatia bani?
Pleaca ursul, si dupa cateva minute fuge si strutul, care se intalneste cu maimuta:
- De ce fugi, strutule?
- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!
- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?
- Pai eu traiesc pa picior mare, nevastamea pa picior mare, fimiu pa picior mare, de unde atatia bani?
Fuge strutul si dupa cateva minute fuge si maimuta. dupa 50 metri sa opreste maimuta si zice:
-Ba, ce sa-mi faca mie DNA-ul ma ca eu sunt in curu` gol, nevastamea in curu gol, fimiu in curu gol!

Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!

Doctorul îl întreabă pe Bula:
- Spune-mi te rog, cum te protejezi când faci sex?
- Domnule doctor, sunt foarte precaut. Folosesc prezervativ şi mănuşi chirurgicale!
- Şi partenera?
- Care parteneră?

Care este cea mai tare valuta? intreaba invatatoarea.
- Euro, Dolar, Lira sterlina! striga elevii.
- Ciocanul libanez! zice Bula.
- Ce? Nici nu exista asa ceva, de unde ai auzit asa ceva? intreaba
invatatoarea.
- Pai a zis sor-mea ca daca libanezul ei ii mai da doua ciocane, isi ia apartament.

La ora de religie profesoara intreaba pe elevul Bula:
- Bula, ce ai vrea să îţi scrie pe cruce, dupa ce mori?
- Ceva simplu şi concis.
- Ca de exemplu?
- brb ……

Sergentul intreaba:
-Bula, de ce tot te plimbi pe langa magazia de munitie?
-Vreau sa ma las de fumat!

Sergentul e internat in spital de 2 saptamani. Bula se duce sa-l vada si se intoarce cu o fata ff trista. Toti il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bula? Sergentul nostru… Chiar nu mai e nici o speranta?
- Da… maine se intoarce in unitate

Bula surprinde pe tacsu, facand sex cu maicasa.Mai tarziu il intreaba Ce faceai, tata?
-Mai Bula, acum n-ai sa intelegi dar ca sa pricepi tu, o umflam.Eu am sa plec in delegatie si te rog sa-mi spui daca mai vine cineva s-o umfle pe mata.
-ok, tata.Se intoarce tatal lui Bula, din delegatie.
-Ia zii Bula, a venit cineva la maicata?
-Avenit, tata, zice Bula dezamagitor, a venit un nene dar cred ca i s-a stricat pompa ca sufla mama in ea.

- Ce sunt parintii tai Bula?
- Mama e gladiatoare si tata procuror!
- Cum asa?
- Pai mama vinde gladiole si tata le procura!

- Mai, Bula! striga nevasta…
Sa-l dai afara pe sofer. Azi era sa ma calce de doua ori cu masina!
- Da’ de ce? Bietul baiat e atat de supus si ascultator, hai sa-i mai dam o sansa!

Bula trebuia sa dea un test si il ruga pe Strula sa-i zica raspunsurile. Strula i le zise: 1. In canal. 2. Stefan cel Mare 3. 100%. Bula se duce in sala de examen, iar profesorul il intreaba:
-Unde locuiesti?
Bula: -In canal.
-Cum te cheama?
Bula: -Stefan cel Mare?
-Esti prost?
Bula: 100%

Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele:
- Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand "Uite-o pe Oana – acum e avocat" sau "Uite-l
pe Mihai – acum e doctor"… Din clasa se aude o voce: – Uite-o pe diriga – acum e moarta!

In timpul orei de dirigentie, profesorul tine o lectie de morala si bune maniere.
- Va place o tanara domnisoara si ii faceti curte cu insistenta; seara mergeti la un restaurant elegant, pentru o cina tete-a-tete si, in timpul mesei aveti nevoie sa mergeti la toaleta.
Cum spui Popescu?
- Ii voi spune "Domnisoara va rog sa ma scuzati cateva clipe, trebuie sa ma duc sa urinez".
- Este o exprimare nepoliticoasa de badaran.
Ionescu, tu cum ai spune?
- Eu i-as spune "Domnisoara, trebuie sa ma duc la toaleta, ma intorc imediat". –
E mai bine, dar este dezagreabil sa pomenesti de toaleta in timpul mesei.
Bula tu ce ai zice?
- Ii spun "Draga mea, scuza-ma ca trebuie sa lipsesc o clipa, trebuie sa dau mana cu un bun prieten pe care sper sa pot sa ti-l prezint si tie in aceasta seara.

5 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Tiganul se hotaraste sa fuga peste granita. Surprins la trecerea frontierei de granicer se preface ca-si face treburile.
-Ce faci tu aicea?
-O! Pai ma scuzati domnule ofiter, ma usuram.
-Minti, in spatele tau e doar rahat de caine!
-Ce sa-i faci, viata de caine, rahat de caine!

| oanamaria a răspuns:

1. Un român şi un ungur în tren. Ungurul întreabă:
- Nu te supăra, ce scrie pe plăcuţa asta?
- Păi scrie în româneşte "Nu vă aplecaţi pe geam, pericol de moarte!"
- Dar mai jos ce scrie?
- Păi scrie acelaşi lucru, dar în engleză.
- Dar mai jos?
- Acelaşi lucru în franceză.
- Dar în ungureşte de ce nu scrie?
- Păi voi aveţi voie!

2. Ţiganul Ilie, spărgător de meserie, se plînge unui prieten:
- Poţi să faci şi pe dracu-n patru, că nevestele astea tot nemulţumite îs. Uite, Paraschiva mea nu vrea să poarte blana de care i-am făcut rost. Zice că ce, aia-i blană?
- Cum aşa?
- Păi am luat numa' patru luni de inchisoare pe ea.

3. - Tată, mi-ai făcut problemele la matematică?
- Da.
- Bine. Dă-mi caietul să le controlez.

4. Americanii îi cîntăresc pe somalezi:
- 80 kg! Foarte bine, v-aţi îngrăşat! Următorii 100.

5. Ce reprezintă codurile de bare de pe produsele din Somalia? Pozele lucrătorilor din fabrică!

6. Mor toţi oamenii de pe Pământ şi ajung în Rai. Vine Dumnezeu şi spune:
- Să se formeze două cozi! La una să stea bărbaţii care au fost dominaţi de către neveste, iar la cealaltă să stea bărbaţii care şi-au dominat nevestele. Nevestele să plece cu Sfântul Petru.
Peste vreo oră, vine Dumnezeu să vadă ce au făcut bărbaţii. Se formaseră două cozi : una de peste 1 milion de kilometri, iar alta la care stătea un singur bărbat.
- Să vă fie ruşine! zice Dumnezeu. V-am creat după chipul şi asemănarea mea şi voi v-aţi lăsat ţinuţi sub papuc! Priviţi-l pe singurul meu fiu care a ştiut să stea drept şi m-a făcut să fiu mandru de el!
Spune-le, fiul meu, cum ai reuşit să fii singurul bărbat din aceasta coadă?
- Nu stiu, nevastă-mea m-a pus să stau aici.

7. Cearta in familie. Sotia isi loveste sotul si acesta se ascunde sub pat.
Ea incearca sa-l convinga sa iasa de sub pat:
- Iesi de acolo!
- Nu ies!
- Iesi!
- Nu ies!
- Iesi!
- Auzi fa cine e stapan in casa?! Daca am spus ca nu ies inseamna ca nu ies!

8. Mai femeie, administratorul blocului se lauda ca s-a culcat cu toate femeile din bloc, cu exceptia uneia...
- O fi aia grasa si batrina de la parter...

9. O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei.
Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord.
Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% - sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel.
Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine.
Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%.
Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%.
Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere.
Sotii erau in culmea fericirii. Cand au ajuns acasa au gasit postasul mort pe treptele casei.

10. - Ai auzit, bre, ce nenorocire a dat peste bietul Nae?
- Nu... Ce nenorocire?
- A fugit cu nevasta-mea!

11. Un barbat avea febra mare, asa ca sotia l-a dus la doctor. Dupa o consultatie, acesta a spus:
- Doamna, sotul dvs. are nevoie de odihna. Va scriu niste somnifere.
- Bine, domnule doctor. Si cand trebuie sa i le dau?
- Dar nu sunt pentru el, sunt pentru dumneavoastra!

12. Sotia se plange psihiatrului:
- Sotul meu se poarta cu mine precum cu un caine!
- Cum asa? Va bate?
- Nu, vrea sa-i fiu credincioasa!

13. Intrebare: - Care este, in zilele noastre, cea mai obisnuita formula de cerere in casatorie?
Raspuns: - Dumnezeule, sa nu-mi spui ca ai ramas insarcinata!

14. Intr-o dimineata, in timp ce luau micul dejun, o femeie i-a spus sotului sau:
- Fac pariu ca habar n-ai ce zi e astazi.
- Cum sa nu stiu? o intreba el indignat. Cum crezi ca as fi putut uita?
Dupa ce a spus acestea, s-a ridicat de la masa si a plecat la lucru.
La ora 10 dimineata suna cineva la usa.
Femeia deschise si primi o cutie plina cu trandafiri rosii.
La pranz primi o cutie din bomboanele ei preferate de ciocolata, iar mai tarziu un butic ii livra o rochie creata de un designer.
Femeia de-abia astepta sa se intoarca sotul ei acasa.
- Prima data florile, dupa aceea ciocolata si in cele din urma rochia!, exclama ea entuziasmata. N-am petrecut niciodata intr-un mod mai fascinant Ziua Mediului!

| ana0metalhead a răspuns:

Deci sa incepem:

Intr-o zi in padure leul s-a hotarat sa faca un concurs cu toate animalele.Acestea trebuia sa spuna cate un banc si daca un animal nu rade cel care a spus bancul trebuie omorat. Incepe lupul. toata "lumea" ha ha ha ha ha ha numai broasca testoasa statea nemiscata... lupul este omorat.Al doilea este ursul. Spune ursul un banc toata "lumea" ha ha ha ha ha ha numai broasca nemiscata. Ursul este omorat. A treia este vulpea. la fel. dupa un timp incepe broasca ha ha ha ha ha CE BANC BUN A SPUS LUPUL rolling on the floor)

Inmormantarea unui cardiolog.
Toate erau in forma de inima: florile, coroanele, jerbele, groapa, sicriul.Cand sa bage mortul in groapa, un tip din multime incepe sa rada in hohote. Preotul se opreste din cantat si il intreaba:
Bine domnule, acum te-a gasit si pe dumneata rasul, tocmai in acest moment?
Tipul ii raspunde:
Nu va suparati dar ma gandeam la propria mea inmormantare, pentru ca eu sunt ginecolog! rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionel de ce mama ai venit cu slepca murdara, da pai mama copii sau jucat fotbal cu ea, dae tu unde ai fost, dar eu eram in poarta!

| dydy_1756 a răspuns:

Bancurile cu Mircea Geoana au intrecut numarul celor cu Bula, asa ca Bula a cerut renumararea bancurilorlaughing
Merge o blonda la magazinul de electro-aparatura si ii zice vanzatorului: - Dati-mi si mie televizorul ala, vanzatorul: - Nu vindem produse blondelor A doua zi se face bruneta si ii zice vanzatorului : - Dati-mi si mie televizorul ala, la care vanzatorul: - Nu vindem produse blondelor, la care blonda - pai cum ati stiut ca sunt blonda, vanzatorul: - Ala este cuptor cu microunde.rolling on the floor
O planetă trece pe lîngă planeta Pămînt şi o întreabă:
- Ce mai faci, soro? Nu te-am văzut de milioane de ani!
- Nu prea bine! Ştii... mi-au ieşit Homo Sapiens!
- Nu te îngrijora, o să treacă! Am avut şi eu!

happy