| anonim_4396 a întrebat:

1.Care credeti ca este cea mai frumoasa tara din Europa?(in care v-ar placea sa locuiti)
2.Care este limba straina preferata?
+argumente
Funda!

38 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Romania love struck laughing este tara fanteziei. rolling on the floor

| Crucified a răspuns (pentru Crucified):

Glumeam.
Eu cred ca cea mai frumoasa este Franta(la Paris), de fapt limba mea preferata este engleza.
Imi place Franta deoarece acolo este o tara curata si oameni educati, nu ca in Romania.

te rog funda!

| カルメン a răspuns:

Dupa parerea mea: Norvegia, iar limba preferata este engleza.norvegia este o tara foarte dezvoltata si imi place ca este zapada si mai ales cum se vede aurora boreala sunt niste peisaje minunate:X

| AlleMarie a răspuns:

Spania..Spaniola..bine inteles.Acesta tara are o limba frumoasa care este un pic asemanatoare cu limba noastra fiindca noi ne tragem din limba latina care seamana cu limba spanioala. Minunatele palate si muzee sunt magnifice. Fundabig grin

| alicecurtis a răspuns:

Rusia! iar limba straina...cam greu sa ma decid...intre germana si rusa!

| LowWw a răspuns:

1.Spania
2.Spaniola
Argumente...
Pentru ca am fost acolo de mai multe ori in vacantele de vara si puteam sa aleg sa raman acolo dar am ales Romania si cred ca am facut o greseala foarte mare pentru ca acum regret ca nu am ales sa stau acolosad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlleMarie):

Si eu am aceleasi preferinte. Spania e o tara fantastica, la fel si limba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LowWw):

Ce oras te incanta cel mai tare din Spania?

| AlleMarie a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma incanta capitala, Madrid e foarte frumos acolo.Insa nu am fost niciodata dar mi-au spus cunoscutii.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Tara mea preferata este Anglia si, bineinteles, limba preferata este engleza. As dori sa locuiesc in Londra, dar sa stii ca ar merge si prin Newcastle, care seamana putin cu Romania. Ce imi place mie la Anglia, in afara cantaretilor si a lui Big Ben este Catedrala Westminster. Am vizitat Vaticanul de vreo 3 ori si o prietena de-a mea care a fost in Anglia la niste rude, mi-a descris Westminster Abbey. Mi-am dat seama ca ce am vazut eu la Vatican nu va putea niciodata egala catedrala britanica. Apoi, tara pastreaza o urma mai mare de nobilitate, fiind un regat care da lectii multor tari democratice, este o tara care are grija de cetatenii care vor sa munceasca, o tara care iti daruieste lucuri pe care sa le descoperi, tie, ca turist sau ca emigrant si determina cei care locuiesc acolo sa se mandreasca pentru faptul ca s-au nascut in acel loc. Ce pot sa spun despre Anglia mai mult decat faptul ca este tara lui Shakespeare, a muzicii de calitate, a legilor ciudate, a limbii engleze pure, o tara incarcata de istorie, o tara mandra de existenta ei, care nu isi pierde usor valorile si se inclina spre traditional. Este spatiul perfect in opinia mea.

| LowWw a răspuns (pentru anonim_4396):

Castellón de la Plana si Valencia

| zahre a răspuns:

Romania-limba :romana

| lilith666 a răspuns (pentru Crucified):

Dacai fi fost in Paris stiai ca este la fel ca bucurestiul numai mult mai mare si mai curat

| lilith666 a răspuns (pentru LowWw):

Daca e so luam asa (dupa unde am fost)mie imi plac toate tarile infara de antarctica( da stiu este continent) la fel si limbile, hai sa fim seriosi...

| lilith666 a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Sa stii ca englesa e de mai multe tipuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru zahre):

Ar trebui sa deduc ca ai fost ironic(a)...

| LowWw a răspuns (pentru lilith666):

Orice limba are mai multe "tipuri" care se numesc "subdialecte" ca sa stii si tu.

| LowWw a răspuns (pentru lilith666):

"alice100 a răspuns (pentru Raul1996):
Daca e so luam asa (dupa unde am fost)mie imi plac toate tarile infara de antarctica( da stiu este continent) la fel si limbile, hai sa fim seriosi... "

==>si ar trebui sa ma interesese ceva din ce ai scris tu acolo fara nici un inteles?

| Downfall a răspuns:

1. Germania, Elveţia sau Finlanda. Civilizaţie + natură + oameni cu bun simţ în general + simplitate... Sunt pretenţioasă când vine vorba de locul în care locuiesc şi oamenii care mă înconjoară. De aceea e aproape sigur că nu voi rămâne în România.

2. Germana. Deşi înca nu ştiu vorbi limba, am de gând să o învăţ cât de curând. Îmi place cum sună, plus că e o limbă pe care e bine să o ştii, fiind destul de frecventă. Îmi mai place şi spaniola, având în vedere că e o limbă pe care o cunosc.

| mickeye a răspuns:

România e țara mea preferată..are munte, mare.e țara mea, aici mă simt cel mai bine.
Limba străină preferată e limba engleză.E o limbă de circulație internațională și e ușor de învățat.

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru lilith666):

Stiu, nu te preocupa insa limba engleza a "luat nastere" pe taram britanic si, asadar, este cea pura, cea corecta. Nu ma refer la cei din Newcastle, care sunt geordie sau la londonezi. Si noi ne impartim in moldoveni, ardeleni, munteni insa vorbim tot limba romana, nu? Asa este si la ei. Ceea ce provine de pe taramul britanic/scotian este engleza corecta spre deosebire de engleza din America sau din anumite parti ale Canadei.

| lilith666 a răspuns (pentru LowWw):

Da mie mi se pare raspunsul tau stupid.

| zahre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, n-am fost ironica! Romania e TARA MEA si-o iubesc foarte mult. Ce nu are Romania si au alte tari? Saraci exista si-n S.U.A, si in Elvetia, si in Franta etc. Oameni psihopati exista peste tot(de ex in Italia nu mai poti sa iesi dupa 7 seara ca te poate omora unul pe strada)... Deci, nu inteleg de ce ai crezut ca am fost ironica.

| LowWw a răspuns (pentru lilith666):

Si mie mi-se pare ca tu esti aici numa asa ca nu ai ce face si vrei sa mai faci si tu cateva raaspunsuri.

| valentino52 a răspuns:

Grecia all the waylaughing si ca limba imi place italiana

| rafaell a răspuns:

Ai zis din europa daca nu era din europa alegeam America, orasul New York dar din europa Spania pentru ca imi place soarele dar si germani si limba engleza.

Răspuns utilizator avertizat
| Downfall a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Sigur, dar plăteşti tu biletele laughing

| IMC90 a răspuns:

Suedia. M-am saturat de aglomeratia marilor orase, nu mai suport.
Dar oricum, daca as alege sa plec din Romania nu as pleca in Europa...

Limba engleza imi place cel mai mult.

| Maui2012London a răspuns:

Stau in Germania. Imi place tara dar mentalitatile nemtilor sunt de coma; limba germana nu imi place.
Engleza este preferata mea. Spaniola a doua si romana a treia big grin
Din Europa, imi place mult Spania. Este cald, peisajele sunt frumoase, traditiile sunt interesante, muzica... it's a breath taking!