| anonim_4396 a întrebat:

1. Cum fac să aflu dacă la pensiune/hotel au camere ascunse în cameră?

2. A pățit cineva ceva de genul? happy

3. Cum fac să îmi păstrez intimitatea în locuri străine, în caz de există așa ceva?

42 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Deschide bine ochii, și priveste in jur.
O camera ascunsa are nevoie de un orificiu, prin care sa se poata urmări. Deci tot ce vezi ca fiind gaura, sau vreo crăpătură mai largă, in pereti sau in mobilier, poate ascunde în ea o mica camera. Poți astupa găurile posibil vinovate cu hîrtie igienică, daca dai de ele.
2) Am auzit de cazuri care au pățit-o
3) In pat, orice ai face, e simplu, te acoperi cu ceva. Mai greu e cu dusul, acolo nu prea ai ce face. De aceea recomand studierea incaperilor pentru găsirea camerelor, daca sunt.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Mulțumesc! happy Da, pe la veioze, becuri, tablouri și oglinzi m-am gândit că ar fi, dacă ar fi să fie ceva. laughing) Dar oricum una dintre proprietari s-a nimerit a fi o fată și pare-se cumsecade. laughing) Deci nu cred că și-ar bate capul cu așa ceva. Dar cazuri sunt n cu tot felul de ciuuudați. rolling on the floor))

Dar oricum nu mai este nevoie. În final planurile mele s-au dat peste cap laughing) planurile din capul meu laughing)

Dacă cineva va vrea să înregistreze ceva, va vedea doar un om normal făcând duș și poate cel mult un om nud, dar cam atât. happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Pe la obiectele mici ar putea fi, acolo e cel mai ușor de ascuns.
Mă mir că iei așa ușor. Chiar și un simplu nud de femeie la baie stirneste mii de vizualizări, și zeci de mii de imaginații. Obsesia pentru sex e mare, de aceea sexul e unul din cele mai bine vândute lucruri din lume.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Ai nevoie de detector RF si de cabluri + cunostinte tehnice pentru a le folosi.

2. Au patit multi sa fie filmate cu camera ascunsa.

3. Trebuie sa faci curs de pregatire impotriva spionajului.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Deci s-a întâmplat în realitate, right?

| Simpatic a răspuns:

Ceea ce ne-ai intrebat, tine de anxietate ca si tulburare, nu este ceva justificat in mare masura.
Da sunt cazuri in care anumiti obsedati, scapati de pe la spitale de psihiatrie au astfel de fetishuri si pun camere de luat vederi, mai ales acum cand orice dispozitiv de 2 lei poate fi cumparat de orice meltean de oriunde din lumea.
Dar asta nu inseamna ca peste tot exista astfel de camere.
Daca nu te duci in camera sa faci ceva precum in filme xxx, de ce ti-ai face griji?
Ultimul caz cunoscut in Romania a fost cu unul care a pus o astfel de camera in toaleta femeilor la un spa sau ceva, afacere detinuta de sotia lui. Tipul e bine mersi in arest, sper sa faca ceva ani de puscarie! Apropo sunt unii care au ucis oameni din culpa si nici nu au fost arestatiwinking e de rasu plansu, dar genul asta de 'spionaj obscen' care incalca limitele bunului simt si ale intimitatii chiar se pedepseste.

Pentru anxiosi exista dispozitive precum cele folosite de domnii de la serviciile secrete, dar cele performante sunt scumpe! Cele scumpe detecteaza inclusiv camere de luat vederi, microfoane, absolut orice device spion, dar da este nevoie sa stii sa le folosesti ca sa depistezi frecventa emisa de un televizor sa spunem de cea a unei camere de luat vederi, nu este chiar atat de simplu.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Mulțumim!
Chiar clarificator. happy
Sperăm să nu se și adeverească ceva din ceea ce ați spus aici. happy
Și dacă am pus întrebarea probabil aveam multe în gând, dar m-o salvat natura.

| Mosotti a răspuns:

Daca vor sa aiba camere si sa nu le poti detecta, o vor face fara probleme. Nu ai ce face daca-s profi, daca-s amatori te prinzi cum zice aditimus.
Deci daca nu se vrea intimitate nu ai sa ai, asa ca aia e.
Dar daca nu ai nimic de ascuns, nu trebuie a fi problema!

Daca vrea sa vada ceva cumva chiar si asa mai rudimentar, o va face si prin pereti, chiar daca ar vedea un schelete, dar vede ce actiuni faci acolo. Sau sa auda ce vorbesti in camera. Exista smecherie care traduce vibratiile termopanelor in exact ce vorbesti. Nu iti dai seama, daca vibreaza geamul cand vorbesti chiar daca foarte slab.

Eu nu ma ascund de nimeni, sa vada orice.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

God! Tu deja mă bagi într-un film cu obsedați laughing) Chiar văzusem unul cu o temă de genul dar am uitat cum se numea. laughing

Mi se pare prea creepy aia cu pereții și camerele ascunse bine. happy Poate îs oameni cu frica de God. happy Deși proprietarul e tot un bărbat. Dar sper eu că va fi bine până la urmă. Oricum sunt fană întuneric, deci pe întuneric nu au ce să vadă, chiar dacă ar fi vreun proprietar ca cel din descrierea ta. happy

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Site-urile de profil gen xvideo se chinuie să facă bani.
De ce crezi că s-ar risca la plata unor despăgubiri imense postând filmulețe care ar putea fi reclamate de cei care apar în ele, când absolut același lucru îl pot obține folosind actori (care se găsesc puzderie, să fim serioși)

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ete nu te vede pe intuneric! Si camera mea de la scara jos vede pe intuneric, asa ca n-ai nimerit-o aici.
Daca vrea sa te faca te face, insa nu prea se intampla asta, ca nu sta nimeni sa-si piarda timpul cu asa ceva, eu am zis doar daca se vrea, aia nu stiu cum sa mai faca bani, au treburi, nu stau de copilarii din astea, si la banii lor sunt satui de femei de tot felul, nu mai au nevoie sa se uite la tine.

Alea de vad prin zid sunt cu raze x, nu se vede asa tot, dar vede ce faci, de ex daca faci ssex te vede ca sar sus-jos ca un schelete.

Se uita aia vai de mama lor care nu au acces la femei si tot ce vor, si raman doar cu uitatul in general. Sau cel putin astia ar dori sa se uite, ca nici nu au cum, nu au cum sa te filmeze in hotel daca nu ei sunt proprietarii.

Fac aia de la SRI asta daca au un major interes. Aia iti intra si in casa si nu stii ca au intrat, cand nu esti acasa, iti monteaza ce vor si pa.
Nu le vezi..., dupa aia cand si-au facut treaba, vin, le scot si gata.
Iar daca le descoperi, aia e..., te duci la politie unde? Tot la ei? Adica mai exact te duci la aia de sub aia care ti-au pus camerele?

Nu e asa simplu. Dar nu esti un cineva ca sa patesti asa.
Deci stai linistita.

Dar sunt si proprietari obsedati care nu iti difuzeaza filmul pe undeva, se uita ei la el, deci nu se va afla ca te-a filmat, tu habar n-ai.

| Hammurabi a răspuns:

Legea interzice total așa ceva.
Riști să-ți pierzi licența, să-ți fie închisă definitiv afacerea și să plătești despăgubiri până ajungi la sapă de lemn.
Cine ar risca așa ceva? Și pentru ce?

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Ok! Legea e lege, dar te rog spune asta și site-ului xvideo. happy Așa că, uneori, legea nu se pupă cu viața. happy

| ZappyTv69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe unde umbli draga mea?laughing)
Pe xvideo sunt inscenate toate, scenarii și tot, ca într-un film, este ilegal sa pui camere in camerele pensiunilor/hotelurilor. Stai liniștită că nu își riscă nimeni banii, afacerea și numele pentru asta. Stay safe! tongue

| anonim_4396 explică (pentru ZappyTv69):

Eu nu umblu mereu pe acolo laughing doar așa ocazional, când mă plictisesc și eu laughing sau sunt curioasă cu ce mai apare nou sub soare laughing daaar claaar am văzut multe chestii din pesiuni, chiar spații publice și nu aș vrea să apar și eu pe acolo. laughing
Dar dacă zici tu că ar fi înscenate, pot dormi liniștită. happy

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce găsești pe site-urile xvideo sunt fake-uri. nu sunt postări reale "capturate" din camere de hotel. Nu există așa ceva.
Ia o cameră video și filmează-te când faci sex.
Compară filmarea cu ceea ce vezi pe xvideo și ai să înțelegi diferența dintre o filmare "captură" cu o cameră fixă și o filmare profesională prelucrată.

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar nici nu e nevoie sa dea filmul pe undeva, o filmeaza si se uita ala la ce s-a filmat.
Logic ca alea difuzate nu-s filme reale din camere de hotel, ca nu s-ar mai duce nimeni acolo.

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Legea e una, smcheria e alta, stii ce e legea?
Este o bariera pe sub care se strecoara cateii, sar dulaii si in fata careia se opresc boii. Si asta o vedem in realitate.

Si in primul rand cum afli ca te-a filmat? Ca nu apare nicaieri filmul, e pentru consum personal.
Ca doar nu e idiot proprietaru sa se dea in vileag. Deci nu risca nimic omu`.

Si daca ai impresia ca te-a filmat, nu ai nici o dovada.
Si se face cumva de nu te prinzi orice faci! Si daca te uiti in camera aia nu stii ca e camera, nu poti avea dovezi.

Te da ala in judecata ca-l f la cap degeaba.
"a filmat si asta niste chestii care zice in mintea ei ca-s camere".
Si pana vi tu cu cine vi sa verifice, deja chestiile alea sunt inlocuite si o sa vezi acelasi lucru care chiar nu e camera!

Se face foarte rar dar se face, dar cine nu stie...e naiv, zice ca nu are cum.
Dar nu se face pentru sa vada cum te f, se face pentru spionaj la chestii mai importante.

| Hammurabi a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am subliniat că nu le poate face publice, să le pună pe vreun site gen xvideo. Despre asta era vorba.
N-ar risca nimeni pentru așa ceva. Să apară camera lui de hotel pe o filmare care poate fi reclamată?
Îți dai seama că proprietarul hotelului ar ține stick-ul cu filmările în seif de teamă.
Merită riscul să-ți pierzi afacerea și să plătești despăgubiri de te falimentează pentru o filmare de doi lei?
Că altfel, logic că poate spiona/filma și să facă și el o l@bă după înregistrări. Mare rahat.

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Asta sigur, nu are cum sa-l puna public, ar fi suicid curat ca si cariera si altele.
Dar ea nu se referea ca ala sa dea filmul public, ea se referea oricum ca nu ar vrea sa fie filmata.

| Hammurabi a răspuns (pentru Mosotti):

Eu despre asta vorbeam "Evident că nu aș vrea să mă dea vreunul la Antena 1 sau Protv, la știrile de la ora 7 " și "Legea e lege, dar te rog spune asta și site-ului xvideo"

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai aia nu au treaba cu legile.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar sunt, cum crezi că sunt filmate? laughing Vine cameramanul cocoțat pe un dulap și va filmează?happy

| anonim_4396 explică (pentru ZappyTv69):

Deci atunci dacă sunt regizate nici conținutul nu este real sad laughing)?!

| ZappyTv69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Conținutul ca material video este cat se poate de real, că de-asta in vezi, dar "firul" acțiunii este fals.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da! Cam la asta mă refeream happy sub nicio formă nu aș vrea să fiu filmată happy dar nici să apară vreun filmuleț prin media happy dar deci am înțeles acum happy ar avea de pierdut tot ei ca și pensiune/hotel happy deci nu se vor încumeta să facă nimic public happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu vor publica nimic, daca o fac o fac pentru ei si atat, doar asa ar face daca ar face.
Ca altfel pierd tot.
Insa nici asa nu se face decat extrem de rar daca e vreunul care vrea chestii reale, nu filme aranjate.

E exact cum vezi la TV reuniuni de smecheri mari asa in filme si vorbesc ei acolo (echivalent la filmele pporno, ssexy), si alta e sa vrei sa vezi real ce discuta ei acolo unde discuta si pui o camera pe acolo.
Ceva de genul.

Chiar daca e unu putred de bogat si are ce femeie vrea sau ca femeie ce barbat vrea, dar privitul la ce fac altii poate fi o fantezie in sine pana la urma.

| Dismally a răspuns:

Singura metoda este sa folosesti un detector. Nu cred ca sunt sau oricum sansele sunt foarte mici.

| aditimus a răspuns:

Ai nevoie de un device sa le poti detecta

https://www.youtube.com/watch?v=AQrmohJv2gw

| Mosotti a răspuns (pentru aditimus):

Daca is cu fir nu mai detectezi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt îs solo, uitași?

Dar am de gând să trăiesc intens de data asta, măi Fanta. happy

Evident că nu aș vrea să mă dea vreunul la Antena 1 sau Protv, la știrile de la ora 7 laughing) totuși îs profesoară. happy

Data viitoare achiziționez și amici mai vibranți și electrici. laughing Acum mă mulțumesc cu unele mai silențioase și manuale. laughing

La amicele mele umane, nu mă dau, ok? happy Le-am spus și lor asta. happy

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că pe rosa o ai ca amica acolo sau tu ești rosa rolling on the floor nu te-ai saturat sa te autosatisfacțione singura? Ai grija sa nu le mănânci toată mâncarea, prăvălia ălora, mai lasă și la alțiihee hee

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

De fapt, dragă Fanta, amica asta ar fi tot de pe aici, de pe crengile lui TPU happy dar să văd dacă va avea încredere suficientă să apară. happy Încă e sceptică. Ce-i drept nu vorbesc de mult cu ea, doar de la înființarea contului meu de aici, adică din noiembrie. Dar cum eu mă atașez repede de omuleți, mai fac nebunii din astea. happy Clar excursia o fac pentru că vreau eu, iar locul a fost doar așa un ceva în plus, pentru că există cineva drag acolo. Nu e Rosa și pensiunea unde mă cazez, nu are mâncare. sad Și în tren stau 10 ore și cum eu sufăr de anxietate socială, oricum nu mănânc nimic până mâine la ora 8 când ajung în BM laughing) și mi-am propus să nu mănânc mai nimic, cât voi sta acolo. happy Vreau să mă reîntorc mai suplă, voi și merge mult că am multe de vizitat. happy Iar dacă dă roade această metodă, voi da toți băneții pe excursii și poate așa voi reuși să slăbesc. happy

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu o sa slăbești la pastele cailor laughing încearcă 10 zile doar apă și mere atât, sau 5 zile, unii au incercat și 15-20 și nu au pățit nimic,ești prea inteligenta sa ai atâtea kg vb serios,daca eram eu așa de smart pe toate le... ești tânără nu te mai afunda in hrana, îți bați joc de corpul tau. Și grija de tine in tren că sunt mulți hoți și tâmpiți, și anxietate și totuși și curaj să umbli solo cu trenul nu ești chiar așa de anxioasa nu și deloc încredere în tine, oricum ești tare având nivelul de anxietate sa călătorești singura. Îți doresc mult curaj și să te distrezi la maxim, sa te simți blanao. Semeni cu ea cu rosa

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

God! Dar ești sigur că nu vrei să te faci și tu scriitor? laughing

Și da, deși am anxietate socială pe aici nu m-o crăpat, deși clar evit omuleții pe cât pot. happy Și ce să-mi facă măi Fanta mie hoții? happy Ai uitat că nu au cum să se pună cu mine și cu slăninuțele mele? happy Oricum în dreapta mea, am un băiat, pare-se a fi asiatic și o girl, frumu și ea. Cât apuc să le văd reflecția în geamul meu. laughing

Dar mulțu măi Fanta, că te gândești tu mereu la mine. happy

Și da, chiar am să mă distrez la maxim, visul meu în final mi s-a îndeplinit, cel de a călători. happy Sper să se îndeplinească până mor toate. happy

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu știu de unde vezi tu atâta potențial in mine, prea mă umflii.
Ar trebui și prin străinătate să călătorești, te vei simți mult mai ok, acolo nu te cunoaște nimeni și poți fi cum vrei tu. Think always pozitive.

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

Dar ce te bagi tu în afacerile mele? laughing Dacă ți-am declarat că îmi placi, păi îmi placi și mie nu-mi plac bărbățeii laughing) deci ești chiar privilegiat laughing că ți ofer atâta importanță Fanta drăguțule laughing deși cine știe laughing poate în spatele contului ăsta se află vreo girl și ne minți pe noi pe aici? laughing

Și da, când oi câștiga la lotto, mi-oi schimba jobul, deoarece la ăsta, profa jumate de salariu și-l dă pe tot ce au nevoie elevii ei și profa rămâne cu concedii, da bani yoc laughing) ori m-oi apuca de furat, atunci oi reuși și eu să călătoresc în afară laughing deocamdată eu care nu am fost mai deloc la munte, mă mulțumesc cu muntele. happy Și eu ador muntele și dealurile. happy Sunt cele mai frumoase creații ale Terrei, părerea mea. happy

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu dar ar trebui sa te orientezi spre alt user, sau poate îți găsești pe cineva in BM, eu sunt atras de fotomodele in general laughing pun preț mare pe aspectul fizic, e proba eliminatoare. Așa că beware! happy
Eu sunt sigur că o să îți găsești un băiat care sa te iubeascăhee hee chiar meriti big grin și m-aș bucura!
O să îți prindă bine natura. Enjoy the nature laughing

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

God! Ești chiar sadic Fanta man laughing furi inima fetelor pe aici, Fantaspirit și după le abandonezi. Deci din astea faci, măi? happy Ai noroc că eu nu mă îndrăgostesc așa ușor, că dacă nu, acum mă aveai pe conștiință. rolling on the floor)))

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Să mă ia naiba daca am văzut vreo fata frumoasa pe aici laughing multe nu au tupeu nici poza sa își puna la profil,altele își pun cu alte fete, e plin de timide pe aici, de speriate de bombehee hee
Ca personalitate ești adorabila, compatibila cu mine dar mie îmi plac fetele slăbuțe laughing
Pai foarte bine că nu te-ai îndrăgostit, doar nici nu știi cum arat happy

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

Vai! Să nu-mi spui că ești și urâțel și cu pretenții? laughing Mai taie și tu din ele laughing
Și acum pe bune de ce te iei de fete? Ce, voi bărbățeilor aveți careva poza reală pe aici?! happy Măcar noi avem scuza că suntem fete, că se pot lua vreuni de noi, dar voi ce motive aveți ca să nu vă puneți mutrișoarele reale pe aici? happy Faza e că oricum ați da-o voi bărbățeii, aveți mai puține scuze ca noi, cum spuneam noi dacă nu punem poză cu noi, spunem că o facem ca să ne protejăm de toți ciudățeiii, dar voi dacă nu vă puneți, ba din contră, păreți și mai ciudățeiiiiii rolling on the floor)))) ba chiar pedo/sado/maso/vio/psicho rolling on the floor)))))

| Fantaspirit a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai primit pe WhatsApphappy