| Alina1234 a întrebat:

A calatorit cineva, vara aceasta in Turcia cu pasaport simplu vechi, adica nu biometric? Ati intampinat probleme? Va rog raspunde-ti doar cei care ati fost!

3 răspunsuri:
| JustWannaDance a răspuns:

Salut. Eu si tata am fost, noi am calatorit cu pasaportul...

| Elena_9412 a răspuns:

Eu urmeaza sa plec si stiu ca merge cu pasaport simplu.am mai auzit ceva care spune ca pasaportul ar trebui sa fie valabil inca 6 luni de la data plecarii din tara...o fi adevarat?

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Tatal meu este de origine turca si merg in fiecare an. Vreau sa-ti zic ca eu imi fac doar pasaport simplu cu durata de 5 ani. Ai nevoie de procura de la parintii tai (desigur, daca nu mergi cu ei). happy