|

A fost cineva dintre voi in America? daca da cum este acolo?

10 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Acolo e foarte diferit. Am fost de 4 ori si vreau sa ma mut acolo la 18 ani. Oamenii te fac sa te simti mult mai binevenit decat aici. Mancarea Fast Food nu se compara cu asa-zisa mancare fast food din Romania. Si nu e asa multa mizerie pe strazi. Si scolile sunt super. Stai de la 9 sau 10 pana la 2 sau 3. Iti poti personaliza dulapul, nu ai uniforme, iti alegi singur materiile (ai vreo 4 materii obligatorii si mai trebuie sa alegi 3 sau 4 ) cam asa ceva. Cel putin asa e in California, Los Angeles. Am fost si in Hollywood, dar nu prea am vazut orasul, eram in masina si intram doar in cateva muzee. Dar era super dragut.

9 răspunsuri:
| a răspuns:

Nu am fost, dar sincer este singurul loc unde imi doresc sa ajung cu adevarathappy

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

In america? vise frumoase laughing

| a răspuns:

Usor glumeam

| a răspuns:

@scofield. Pai ma cam cheama Smilerz19 nu cum ai scris tu acolo. Si da este adevarat, sunt chiar si orase unde stai de la 7 pana la 1 si faci ore apoi trebuie neaparat sa faci 2 sporturi, de aceea stai pana pe la 5 seara. Iar cand au teste, examene bla bla, ei fac si consultatii asa ca stau si pana pe la 7 seara la scoala. Am o prietena care a stat 2 ani acolo si nu a mai rezistat si s-a dus in Anglia.

| a răspuns:

Am 3 prieteni foarte buni din America care vin in Romania doar vara, ei spun ca acolo nu ai voie sa piratezi nimic de pe net, dar sunt terenuri de basket la fiecare colt de strada, iar traiul este mult mai bun deoarece produsele sunt mult mai ieftine raportat la salariul lor, ei se mai plangeau ca in Chicago unde stau ei ori e prea cald ori prea frig si ziceau ca in Romania cel mai mult le place vremea.

| a răspuns:

@slimerz: in California poate e asa dar in Chicago, scoala este de la 8 dimineata pana la 4 dupaiamaza!

| a răspuns:

Eu ma mut anul acesta...si abia astept :X am citit ceva despre America.si nu este o parere buna...dar sigur exagereaza poti citi aici daca te intereseaza http://forum.computergames.ro/......efapt.html

| a răspuns:

America?laughing Mexic, Columbia, Argentina, Canada? Unde? E un continent America, nu e tara!
Statele unite ale Americii.(SUA, sau USA)
Cati ani am de SUA? Inca de la 3 ani am pasit aici, unde locuiesc, New York.
Pot sa spun in mare ca e ca peste tot, chiar mai rau. Ai bani, traiesti bine. Nu? Pai mori de foame in cateva zile. Te omoara altii ca sa-ti vanda organele. E cu adevarat o jungla si o lupta in randul celor muritori de foame. Si asta nu e deloc o tara prietenoasa. Fiind atatia straini fiecare lupta doar pentru el si incearca sa scape de ceilalti.
Citesc randurile celorlalti si vad ca par desprinse din povesti, pe cand aici e teroare! Ar fi bine sa fie asa cum o vedeti voi. E doar la suprafata frumusetea, cand ajungi sa o cunosti foarte bine, ti se pare groaznica.
Ce pot sa spun de NY, e foarte frumoasa viata, sunt atatea locuri unde sa te distrezi, sa-ti pierzi banii, ai atatea locuri de munca(cand esti destept), ai posibilitati sa-ti incepi o afacere(cand te duce capul). Nu te gandi ca toti care ajung aici reusesc imediat.
Nu mi se pare nimic diferit, de o viata o cunosc. Dar mereu te atrage. SUA nu e tara unde sa te relaxezi, vii aici doar ca sa muncesti si in unele orase pentru distractie. Americanii in mare parte parasesc tara pentru a se relaxa. E grea viata in toata America!

| explică:

IsaBellaTC pentru tine poate ca este chiar un vis...