| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva in Norvegia? Imi puteti spune daca se vorbeste engleza fluent? Ca vreau sa vizitez Norvegia, dar nu stiu limba...stiu doar engleza...

8 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Poti sa pleci linistit...se vb engleza.eu personal nu am fost dar stiu persoane care au fost si s.au descurcat vorbind engleza... poti sa iti iei un dictionar asta ca sa inveti si tu ceva. drum bun!

| Brotacelu a răspuns:

Nu cred ca o sa ai mari probleme daca stii engleza, dar e bine sa iti iei si un dictionar la tine

vacanta placuta

| EllitaBellita a răspuns:

Nu iti fa griji, Engleza este cea mai cunoscuta si vorbita limbawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am auzit, intr-adevar se vorbeste fluent engleza.de fapt, in toate tarile nordice. drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! consulta site-ul ambasadei noastre din Oslo http://oslo.mae.ro/index.php?lang=ro&id=13778 este o adresa unde poti intreba despre limba vorbita (engleza?) si ce mai vrei! apoi recomand forumul comunitatii romanesti de acolo http://oslo.mae.ro/index.php?lang=ro&id=20899 si Asociaţia Studenţilor Români :
Alina Pasca: alealinuta@yahoo.com
sau:
Mihai Vlad: mihaiv@student.sv.uio.no

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello iti scriu tocmai din Norvegia... da se vb engleza fluent
cat despre norvegiana nu cred ca ai sa inveti asa repede...au 2 limbi si 700 de dialekte. oricum drum bun si nu i-ti iuta cameara de filmat si echpametu de ploaie.pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti vb si engleza!

| danutzzz1992 a răspuns:

Engleza este limba de circulatie internationala nu vei avea probleme iar norvegieni nu vorbesc fluent engleza bine acum depinde in ce zona din norvegia! Succes!