| DrunkenIrish a întrebat:

A fost cineva in vacanta utilizand site-uri precum aventurescu.ro? Am vazut oferte pe acel site si par suspicios de ieftine, voiam sa aflu parerile voastre si experientele personale daca aveti.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Aventurescu.ro nu este agenție de turism, nu vinde și nu rezervă vacanțe, ci îți oferă ponturi și informații de călătorie pentru a îți rezerva singur vacanțe la tarife minime."
Daca apesi butonul "Rezerva cazare", esti redirectionat catre Booking sau alte site-uri care se ocupa de rezervarea propriu-zisa. Aventurescu face doar niste recomandari pe care le considera utile, nimic mai mult.
N-am auzit de Aventurescu pana acum, dar eu imi rezerv de vreo 4 ani vacantele pe litoral printr-o agentie de incredere din Cluj (n-am sa-i dau numele aici).

| anonymus005249 a răspuns:

Nu recomand