| Lidia_Roxana_Lidia_1992 a întrebat:

A mai fost cineva in ultimul timp la Lacul Sarat Braila? M-ar interesa in mod special ce conditii sunt la cabanute, ca am gasit poze doar de la exterior, cum arata in interior? Cum se prezinta locul amenajat pentru plaja? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

„... cazare la camping (proprietatea primariei) - gandaci si mizerie. Cand intri in casuta plangi cu vorbe. Pereti murdai de ti se face scarba sa te mai pui in pat. Miroase a mucegai (daca ai polipi e un avantaj). In partea unde se doarme cu capul este negru, asa si unde stai cu spatele. Am ajuns la receptie si o doamna "bine" (120 kg) te intampina cu un zambet sinistru pe fata si din start la pretul de 40 lei casuta adauga inca un leu, adica 41 lei. Cer explicatii argumentand ca si pe net si la intrare scrie clar 40 lei. Din start "diferenta de pret este taxa de receptie si daca nu va convine duceti-va in alta parte" si imi arunca bani ca milogi. Nu am avut incotro deoarece nu erau locuri libere nicaeri. La ora 12.10 am achitat si drept recompensa ca am indraznit sa cer socoteala la bani, la ora 13.47 am intrat in posesia cheilor de la casuta. Cand am plecat a doua zi (nu se mai putea sta acolo) m-am uitat pe factura sa vad daca contravaloarea era scrisa corect ca cea ceruta. De unde. Era trecu 40, 04 lei. Evident ca am cerut explicatii si ce am primit sa-mi cada fata in lac. I-am spus ca mi-a cerut 41 lei iar pe factura este altceva. "Daaaaa, pai atunci uite iti dau rest" - asta a fost raspunsul ei. "
===
De aici: http://amfostacolo.ro/......_22120.htm