| Areea a întrebat:

A-ti vazut vreodata un asiatic ( chinez, japonez, coreean) blond cu ochii albastri?

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Da am vazut.
Prima data am vazut o fetita japoneza de vreo 5 ani cam asa cu par blond si cu ochii albastri.
Ea nu aveam cum sa fie vopsita sau sa poarte lentile de contact.

De obicei asiatici care au par blond si ochii albastri ori au unul din parinti strain (olandez, suedez sau altul care e blond) ori daca sunt mai mari atunci sunt vopsiti si poarta lentile de contact.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Buna intrebare pentru ca chiar nu am vazut inca asiatic cu ochi albastri

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu

| bloodyhell a răspuns:

Am vazut asiatici pana acum. imi amintesc ca era si de unul blond doar ca nu stiu ce culoare aveau ochii lui.
(apropo ati*)

| Areea explică (pentru bloodyhell):

M-am grabit sa scriu intrebarea happy

| Mareacluj a răspuns:

Da, am vazut acum multi ani, in gara la Oradea un tip asiatic cum sunt toti asiaticii impreuna cu o tipa blonda (blond natural f.deschis) cu ochi albastri si aveau un copilas de vreo cativa anisori, blond cu ochii albastri ca maica-sa si cu toate trasaturile tatalui

| 010123 a răspuns:

Da, am vazut un astfel de japonez si un chinez!

| SinCaraMistico a răspuns:

Da am vazut mai multi vreo 2-4 cam asa dar dc si 2 dintre ei aveau ochii albastri!

| xPatriciaa a răspuns:

Sincer Nu!

| Areea explică (pentru xPatriciaa):

Este vorba de o cultura mai veche asiatica care era pur si simplu formatii numai din blonzi cu ochi albastri. Acum, vezi mai rar dar am vazut odata si eu una chiar in Bucuresti.