| spillux a întrebat:

A zburat cineva cu EasyJet? Rog detalii: cum ai luat bilet, parei, intarzieri...Multumesc

1 răspuns:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Este una dintre cele mai mari companii aeriene low-cost în Europa, cu zboruri interne şi internaţionale pe peste 290 rute între 78 de oraşe europene.
serveşte din Romania următoarele destinatii:

De la Aeroportul Internaţional Henri Coandă (Bucuresti)

Spania
Madrid
Italia
Milano
EasyJet deserveste la ora actuala 103 destinatii in 27 de tari din intreaga Europa si nordul Africii. Baza ei se afla la London Luton, totusi baza extinsa aflandu-se la London Gatwick care ofera 63 destinatii. EasyJet intretine si alte baze in Europa la Belfast, Berlin-Sch? eld, Bristol, Dortmund, Nottingham, Edinburgh, Mulhouse, Geneva, Glasgow, Liverpool, London-Stansted, Lyons, Madrid-Barajas, Milan-Malpensa, Manchester, Newcastle, Paris-Charles de Gaulle si Paris-Orly.
In Decembrie 2007, EasyJet a anuntat ca isi va extinde operatiunile semnificativ in Nord-Vestul Angliei, prin deschiderea unei baze la Aeroportul Manchester
uite mai mulkte pe siteul acesta:):) http://www.easyjetcareers.com/about-us/