| Angel1995 a întrebat:

Accidentele de tren sunt periculoase? Daca un tren deraiaza, pot fi victime?
Nu am mai mers cu trenul de cand eram mica.
E tren accelerat.Mersi.

Răspuns Câştigător
| Instinkt a răspuns:

Buna.decii trenuriile sunt foarte sigure nu-ti fa griji sunt mici sanse sa se intampla.iar daca se intampla ai mai multe sanse de supravietuire decat daca ai fii intr-un avion sau chiar intr-o masina deci nu-ti face griji calatorie placutahappy

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Hei,este mult mai periculos sa mergi cu masina, nu iti face griji.Sunt foarte, foarte rare accidentele de tren...

| xname23 a răspuns:

Toate accidentele sant oricum periculoase dar in tara noastra tragedia o constituie intarzierile nu accidentele! cel mai rau lucru care se poate intamplae sa mori... de plictiseala asteptand trenul. foarte rar s-a intamplat sa deraieze un tren la noi in tara asa ca nu ai de ce te teme.

| darkrider a răspuns:

Mai multe sanse sunt sa fie deturnat de un atentat cu bomba laughing
Glumesc... Tocmai am vazut un film cu o astfel de intamplare " Source Code", si mi-am adus aminte.
Oricum, stai linistita n-o sa patesti nimic.

| thepuffulette a răspuns:

Nu te gandi la accidente, ca, cu frica asta vei trai toate viata, incearca si nu te gandi la urmari :d

iar daca se intampla ceva, se intampla

| mihaimmm18 a răspuns:

Sunt periculoase, dar nu-ti face probleme, derarierile de tren sunt f rare asa ca poti sa te plimbi linistita.winking