| anonim_4396 a întrebat:

Ai voie cu aparat de ras electric (cu cap detașabil) in bagaj de mana la Ryanair? Pe unele site-uri scrie că da. Pe unele nu. Pe site-ul oficial nu am văzut nimic.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio restricție în acest sens. Doar să-l scoți din bagaj la controlul de securitate și să-l pui separat pe o tavă, alături de telefon, tabletă, laptop, camera foto etc.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Ai de gand sa te barbieresti in avion? De ce nu-l pui in bagajul de cala?

| anonim_4396 explică (pentru Iote):

Nu am bagaj de cala, mi l-a dat cineva sa i-l duc in tara, nu e nici desfăcut din ambalaj.

| Iote a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu este desfacut, nu ar trebui sa ai probleme.