| betty17 a întrebat:

Ajutor, va rog! Am pentru avion un bagaj de mana 55x40x22.
Normal bagajul de mana la Ryanair este 55x40x20. O sa platesc in plus pentru acesti 2 cm. Ce sa iau sa ma incadrez in aceste dimensiuni?
22 e latime si ar trebui sa fie de 20.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti l masoara nimeni. in cel mai rau caz exista un cadru de metal in care te pune sa pui bagajul. Daca intra in ala nu mai conteaza.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio nenorocire, nu stă nimeni cu ruleta să măsoare. La aeroport sunt niște „cutii" în care trebuie să pui bagajul ca să le dovedești că are dimensiunile cerute de ei. Dacă nu e vorba despre o valiză din lemn, cred că o poți forța să intre acolo dacă sunt doar 2 cm diferență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se masoara centimetrii. Stai liniustita si zbor placut.